• prienuspauda

     

     

     

     

Karštis futbolui – ne kliūtis. Turnyras Kašonyse

Sporto entuziastai Kašonyse sulaukė savo valandos. Liepos 7-ąją neformalaus sporto klubo atstovai su seniūnijos ir rėmėjų pagalba surengė pirmąjį futbolo turnyrą, skirtą Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Kaip sakė vienas klubo vadovų Mindaugas Mažeika, kašoniškiai viliasi, jog šis turnyras taps tradiciniu, nes noro ir ryžto tam yra su kaupu. Tą įrodo sportą mėgstančio jaunimo pastangos atkurti ganyklomis tapusį stadioną. Panaikinus Kašonyse mokyklą, apleistas buvo ir sporto aikštynas, tapęs duobėtas, užžėlęs krūmokšniais ir piktžolėmis. Tačiau jam nunykti neleido Mindaugas ir jo bičiuliai, savomis jėgomis, pasitelkę turimą techniką, užlyginę duobęs, suvolavę dangą, išvalę stadioną ir jo prieigas. Vasaros vakarais, o ypač savaitgaliais, čia renkasi futbolo mėgėjai, o krepšinio entuziastams prie bendruomenės namų asfaltuotoje aikštelėje iškeltas stovas. Mindaugas sako, jog nelieka be užsiėmimo Kašonių sportininkai ir rudenį bei žiemą, nes Jiezno Globos namų administracija leidžia jiems kartą per savaitę atvykti ir pažaisti renovuotoje sporto salėje. Ir stadiono tvarkymas bei priežiūra, ir išvykos į treniruotes bei varžybas – viskas kol kas yra iš nuosavų kišenių, bet sportininkų tai neatbaido. Padedami kašoniškio seniūno Algio Bartusevičiaus, remiami kauniečių įmonės „Vimota“, sportininkai ruošiasi oficialiai įregistruoti savo klubą ir toliau tęsti veiklą – sportuoti, rengti varžybas ir kviestis į svečius kitų vietovių komandas.

O ypatingai kaitrią liepos 7-osios dieną į turnyrą Kašonių taurei laimėti atvyko futbolininkų komandos iš Jiezno, Stakliškių ir Butrimonių. Nors ir buvo nuogąstauta, kaip pavyks be pasekmių sveikatai atlaikyti 30 ir daugiau laipsnių karščio, bet vyrai čia susirinko ne iš kelmo spirti. Jų paslaugoms – sirgalių atnešami šalto vandens kibirai, mineralinis vanduo, parduotuvėje sparčiai senkančios ledų atsargos, bet svarbiausia – noras rungtyniauti ir nugalėti. Juo ypač pasižymėjo jiezniečiai bei butrimoniškiai, kovęsi dėl pirmosios vietos. Svečius iš Alytaus rajono į priekį varė įkarštis ir sunkiai tramdomos emocijos, kurias ne kartą teko patirti turnyro teisėjams. Tačiau įveikti daug vikrių ir puikiai paruoštų sportininkų turinčią Jiezno komandą jiems nepavyko. Nemažai jaunimo buvo ir stakliškiečių komandoje, kuri taip pat įvarė savo priešininkams nerimo, o sporto klubo vadovo Rimo Katukevičiaus įvartis netgi buvo paskelbtas pačiu gražiausiu. Deja, jiems teko tenkintis trečiąja vieta. Turnyro šeimininkai kašoniškiai kovėsi atkakliai, pertraukėlių metu karštai aiškinosi klaidas ir planavo antpuolius, bet jiems akivaizdžiai trūko patirties, jų žaidimas kartais buvo labai atsargus ir net vangokas, išprovokavęs šmaikštųjį turnyro komentatorių Vytą Kurpoviesą šaukti „Į vartus! Spirk į vartus!“. Ką gi, geriausiai mokomasi ne iš pergalių, bet iš pralaimėjimų, o į sporto klubų gretas bežengiantiems kašoniškiams prizai ir apdovanojimai dar prieš akis. Taigi, pirmoji vieta, turnyro taurė, prizai ir apdovanojimai teko Jiezno komandai, pademonstravusiai profesionalumą ir atkaklumą.

Apdovanoti medaliais ir prizais buvo ir kitų komandų futbolininkai, o specialiaisiais prizais gražiausio įvarčio autorius R. Katukevičius, geriausias gynėjas Ričardas Sugintas, vartininkas – Rimas Vasiliauskas ir rezultatyviausias žaidėjas – Vilhelmas Bajoras. Turnyro pabaigtuvėms laukė pagarsėjęs gardumu Ritos Bajorienės sūris ir šaltas alus, atgaiva Kašonių stadiono pavėsyje ir kupini įspūdžių pokalbiai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti