Kaip magnetoterapija gerina sveikatą ir gydo ligas?

AAA_8585 2

Magnetinis gydymas egzistavo tūkstantmečius metų, dar siekiant senovės Kinijos laikus. Jau tuomet buvo žinoma, kad magnetai gali pritraukti žmogaus kraujyje esantį geležies perteklių, padidinti kraujo tekėjimą tam tikroje kūno srityje bei suteikti euforijos jausmą, kuris panašus į fizinio aktyvumo suteikiamą būseną.

Šiandien magnetinio lauko terapijoje arba magnetoterapijoje naudojami įvairūs kūno magnetai, kuriais siekiama pagerinti bendrą žmogaus sveikatą ar gydyti tam tikras ligas. Yra skirtingų magnetoterapijos formų, tarp kurių įeina statinio magnetinio lauko terapija, elektromagnetinė terapija, magnetinė terapija su akupunktūra bei kitos.

Magnetoterapijos veikimo principas

Žmogaus kūne natūraliai randami magnetiniai ir elektriniai laukai – visuose organizmo molekulėse yra nedidelis magnetinės energijos kiekis.

Magnetoterapijos šalininkai teigia, kad mūsų organizmuose kyla tam tikros sveikatos problemos tuomet, kai organizmo magnetiniai laukai yra išsibalansavę. Dėl to veikiant išoriniam magnetiniam laukui, galima atstatyti organizmo magnetinius laukus ir, atitinkamai, gerą sveikatos būklę.

Kur pritaikoma magnetoterapija?

Magnetoterapija yra taikoma įvairiuose gydymo įstaigose bei sveikatingumo, SPA centruose. Pavyzdžiui, magnetoterapijos procedūras Lietuvoje teikia Eglės sanatorija Druskininkai.

Magnetinės terapijos nauda grindžiama jos priešuždegiminiu poveikiu, energijos subalansavimu, imuninės funkcijos stiprinimu. Be to, magnetinė terapija teigiamai veikia kraujotaką bei limfinę sistemą. Dėl šios priežasties po magnetinės terapijos procedūrų, organizmo ląstelės yra geriau aprūpinamos deguonimi ir maistinėmis medžiagomis.

Daugelis magnetinio lauko terapijos metodų yra naudojami įvairių rūšių skausmo gydymui. Mokslininkai yra nustatę, kad magnetoterapija gali būti naudinga galvos, nugaros, sąnarių, raumenų skausmo, taip pat artrito, fibromialgijos, išsėtinės sklerozės, osteoartrito, reumatoidinio artrito ir kitų reumatinių ligų simptomų malšinimui. Ji taip pat padeda sumažinti raumenų ar sąnarių sustingimą, didina judesių amplitudę.

Be to, magnetinė terapija gali būti naudojama organizmo audinių pažeidimo atveju. Nustatyta, kad magnetoterapija skatina audinių gijimo procesus. Taip pat magnetoterapija yra taikoma neuropatijos, psichikos sutrikimų (pavyzdžiui, nemigos, depresijos, šizofrenijos) simptomų gydymui. Yra žinoma, kad magnetoterapija itin efektyviai numalšina įtampą, nerimą ir stresą, gerina miego kokybę ir nuotaiką.

Nors teigiamas magnetoterapijos poveikis gali pasireikšti po pirmojo karto, geriausia procedūrą atlikti reguliariai, konsultuojantis su specialistu.

Kam magnetoterapija netinkama?

Nors daugumai žmonių mažo intensyvumo magnetoterapijos procedūros yra visiškai saugios, jų turėtų vengti žmonės, naudojantys širdies stimuliatorių, turintys insulino pompą, nėščiosios moterys. Taip pat magnetai neturėtų būti nusiimami prieš atliekant rentgeno ar magnetinio rezonanso tyrimą.

Be to, retais atvejais dėl magnetoterapijos procedūros gali pasireikšti tam tikri šalutiniai poveikiai. Pavyzdžiui, paaštrėjęs skausmas, pykinimas ir vėmimas, galvos svaigimas.

Taip pat skaitykite