Kad kūrybinė mūza neaplenktų plunksną laikančios rankos

Vilija Čiapaitė

Gyvenimas – tarsi neišsenkanti upė, nešanti vandenis ir posūkiuose sutinkanti įvairias kliūtis, stačius krantus, kurie kaskart gąsdina užgriūti ir sustabdyti tėkmę, tačiau nei laikas, nei gamtos kataklizmos nesustabdo jos tėkmės…

Panašus į nesustojančią upės tėkmę yra Vytauto Bubnio gyvenimas – jis pilnas netikėtumų, peripetijų, kelionių ir didžiulio bagažo knygų, kuriose sugulė tai, kas spaudė širdį, kas vertė kiekvieną išgyventą mintį gražiomis eilėmis sustyguoti, sujungti ir pateikti reikliems skaitytojams.

Rugsėjo viduryje Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko literatūros ir muzikos vakaras „… amžinas žmogaus ėjimas į save“, skirtas rašytojo, Prienų miesto garbės piliečio Vytauto Bubnio 80-mečiui.

O norinčių su juo pabendrauti ir mylinčių šį paprastą ir jautrios sielos žmogų susirinko gausus būrys; daug kas perskaitė ne vieną žemiečio knygą, nunešusią į kaimo gryčią, pas Lietuvos artoją, pas savo kelio beieškantį jaunimą. Čia ir kelionių po svečias šalis išgyventos akimirkos, dabartinio gyvenimo peripetijos, tiesiogiai susijusios su žmogumi, bandančiu įsitvirtinti ir gyventi šiuolaikinio gyvenimo kelyje.

Taigi atsisukti atgalios mums padės Vyginto Bubnio šeimos jubiliejaus proga tėvui, seneliui, proseneliui dovanota knyga „Kad vėjai neišpustytų“, ji supažindina su jaunu ir perspektyviu rašytoju Vytautu Bubniu, kuris, nebodamas gyvenimo slenksčių, kliūčių, karts nuo karto džiugina savo knygomis, kurios graibstyte graibstomos knygynuose, bibliotekose, aptarinėjamos. O mūsų Vytautas, garsindamas Prienų kraštą, neaplenkia gimtojo Čiudiškių kaimo ir nesigėdija sakydamas, jog jis ten gimė (ne taip, kaip kai kurie scenos grandai). Čia jis visada laukiamas su žmona Elena Kurklietyte.

Šį kartą rašytoją atlydėjo literatūros kritikas Stasys Lipskis, aktorė Gražina Urbonaitė, kuri skaitė ištraukas iš naujausios knygos, ir literatūrologas Petras Bražėnas. O prieš penkerius metus mes linkėjome rašytojui daug sveikatos, kūrybinės mūzos ir laukėme susitikimo, kai rašytojas švęs 80-ąjį gimtadienį. Dabar gi linkime ir kuo geresnės sveikatos, ir jaunatviškumo, ir kad kūrybinė mūza neaplenktų plunksną laikančios rankos.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Vytautas

    Vilija, džiaugiuosi Jūsų ištobulėjusiu gebėjimu gražiai pristatyti Prienų krašto šviesulį. Vytautui Bubniui linkiu stiprybės ir neišsenkančių kūrybinių versmių.

    Pagarbiai Vytautas