Jievaro tiltais


Vilija Čiapaitė

Dargana ir vėjas visada verčia žmones ilgiau pabūti namuose, tačiau tądien nemažas būrys svečių ir birštoniškių, apsisiautę šiltais rūbais, gūrino Kultūros centro link. Čia šeštadienį vyko puiki šventė: vaikų ir jaunimo tautinių šokių festivalis – konkursas „Jievaro tiltais 2012“. Į festivalį iš Panevėžio atvyko „Grandinėlė“ (vad. Zita Rimkuvienė), iš Klaipėdos – „Svajoklis“ (vad. Nijolė ir Vaidotas Giliai), iš Marijampolės – „Javonėlis“ (vad. Alina Kvietkutė) ir birštoniečiai „Aguonėlė“ (vad. Virginija Bankauskienė) bei „Kupolė“ (vad. Birutė Brazdžiūtė).

Prieš festivalį svečiai buvo supažindinti su Birštonu ir jo įžymybėmis. Šis jaunimėlis kol kas negali atvykti į Nemuno kilpos apjuostą miestą be tėvų, tačiau po pažintinės ekskursijos neabejotinai norės jame pabuvoti dar ir dar.

Kaip ir dera, gerą koncertą būtina tinkami pristatyti, ir tai kuo puikiausiai atliko vedančioji Roma Žentelienė. Ji visada geba rasti tinkamą žodį kolektyvui pristatyti ir pasidžiaugti jo puikiu pasirodymu.

Valanda stebint festivalio dalyvių pasirodymus praėjo nepastebimai. Mažieji kupoliukai šokiu pasveikino mokytojus ir vadovus ką tik praėjusios Mokytojų dienos proga, o klaipėdiškiai taip davė garo, jog ne vienam, žvelgiant į žemaitiškus šokius, pačiam norėjosi šokti. Marijampolės ir Birštono jaunieji šokėjai tiesiog skrajojo scena ir savo jaunatvišku žavesiu vertė žiūrovus ploti ir trepsėti. Nuo kitų neatsiliko ir panevėžiečiai.

Birštono kultūros centro darbuotojai tiki, jog tradiciniu tapęs festivalis kitais metais vėl sukvies kolektyvus, kurie įneš į ramų Birštoną jaunatviško žavesio ir šilumos.

Taip pat skaitykite