• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Į susitikimą su vidaus reikalų ministru Prienuose pakviesti savivaldybės vadovai, seniūnai ir „tvarkiečiai“

IMGP8924Sausio 23 d. Prienuose lankėsi vidaus reikalų ministras  Saulius Skvernelis. Ministro apsilankymą inicijavęs Seimo narys Vytautas Kamblevičius, paklaustas, kodėl apie aukšto rango pareigūno apsilankymą mieste nebuvo viešos informacijos, pasakė, jog vidaus reikalų ministras susitiks su Prienų rajono savivaldybės vadovais, seniūnais.

Viskas buvo beveik taip, kaip pasakė V. Kamblevičius. Tiesa, be minėtų asmenų disko salėje susirinko ir abiejų savivaldybių – Birštono ir Prienų – „tvarkiečių“ atstovai.

Vidaus reikalų ministras buvo lakoniškas, nes Prienuose apsilankė pakeliui į kitą renginį.

S. Skvernelis pristatė numatomus darbus. Anot ministro, būtina keisti konkursų į valstybės tarnybą metodiką, nes praktika, kai juos laimi vieninteliai kandidatai, nepriimtina.

Taip pat, S. Skvernelio teigimu, nelogiška, kai įvairiose savivaldybėse vienam gyventojui tenka skirtingas valdininkų kiekis. Todėl, pasak ministro, bus parengta metodika, kuri bus rekomendacinio pobūdžio, nes savivalda tvarkosi savarankiškai. Bet, pasak ministro, yra kitų instrumentų, kurie galėtų pristabdyti švaistūnus.

Ministras pasakė, jog nuo 2016 m. sausio 1 d. šalyje galės kurtis ugniagesių komandos iš savanorių. Kartu bus pertvarkoma priešgaisrinės pagalbos tarnybos sistema. Štai kaimyninėje Lenkijoje tokia sistema sėkmingai veikia.

Prienų priešgaisrinės tarnybos viršininkas Jonas Radzevičius replikavo, jog kaimuose nebus kam savanoriauti , o ir technika visiškai pasenusi. Į tai S. Skvernelis atsakė, jog tam ir reikalinga pertvarka, kad skirtos lėšos nebūtų pravalgomos, o įsigyjama technika.

Vidaus reikalų ministras taip pat  akcentavo, kad reikia keisti sporto mokyklų ir centrų finansavimo modelį, daugiau dėmesio skirti sveikatingumui. Ministras įsitikinęs, jog profesionalus sportas turi būti privataus kapitalo interesų lauke.

Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas vėl iškėlė neblaivių piliečių klausimą. Pasak mero, ligoninės personalas skundžiasi, kad atvežti į priimamąjį neblaivūs žmonės trukdo atlikti tiesioginį darbą, o policija atsiriboja nuo šios problemos. Ministras pabrėžė, kad policija neatsiriboja nuo problemos, o atlieka savo funkcijas ir imasi veiksmų tokių piliečių atžvilgiu, jei jie pažeidžia tvarką arba jiems gresia pavojus.

Bet, anot S. Skvernelio, blaivyklos tikrai nebus grąžintos, o socialines problemas turi spręsti savivalda ir visuomenė. Štai Vilniuje neblaivūs piliečiai vežami į nakvynės namus.

Ministras, paprašytas Seimo nario V. Kamblevičiaus paveikti Alytaus AVPK, kad Prienų policijos komisariate būtų užpildyti visi etatai, šypsodamasis atsakė, jog laisvai gali pažadėti, nes dabar yra politikas…

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti