Festivalio „Mes galime 2015” akimirkos

Gelbėkit vaikus

IMGP8445Devintasis festivalis „Mes galime 2015” į Prienų Laisvės aikštę sukvietė susirinkti ne tik bėgimo entuziastus, bet ir tuos, kuriems ši diena svarbi, kaip Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, kuomet atgavome laisvo oro gurkšnį.

Susirinkusieji pakviesti kartu švęsti, džiaugtis, pabūti kartu, nes pilietiškumas yra labai svarbi gyvenimo dalis.

Vėliavos pakėlimo ir pagerbimo ceremonija buvo ypač svarbi kiekvienam. Jau tradicija tapusi akcija, kuomet vėliava iš rankų į rankas perduodama iki jos pakėlimo stulpo, labai jautri ir reikalinga. Tai tarsi priminimas, jog visi esame Lietuvos piliečiai, kuriems atgauta šalies nepriklausomybė yra brangi. Himnas ir jo giedojimas sujungė visus į visumą, į bendrą ratą.

Mugė Prienius

Aikštėje šurmulys. Šiemet kiekvieno, atvykusio į šventę, laukė daug staigmenų. Palapinėse triūsė prekybininkai, kurie siūlė įsigyti ne tik žaislų, bet ir dirbinių iš medžio. Netoliese vyrų dėmesį traukė elektromobilis. Jiems kantriai buvo aiškinamos jo funkcijos, o netrukus jis apvažiavo aikštę. Vyrai net pajuokavo, jog automobilis dirba labai tyliai, netriukšmauja.

Tolėliau paėjėjus Alytaus profesinio rengimo centro palapinėje virė darbas. Šio renginio metu Alytaus PRC mokiniai pristatė profesijas, kurių ten galima išmokti – tai barmeno-padavėjo, kirpėjo, virėjo, konditerio, staliaus-baldžiaus, suvirintojo, automobilių mechaniko specialybės. Be abejo, jų galima įgyti ir daug daugiau, taip pat kartu gauti ir vidurinio išsilavinimo atestatą ar tiesiog pažymėjimą/kvalifikaciją, jeigu mokaisi jau įgijęs vidurinio išsilavinimo diplomą ar nori pakeisti/ patobulinti kvalifikaciją.  Šios mugės metu Alytaus PRC mokiniai taip pat kvietė dalyvauti loterijoje bei žaidimuose ir laimėti šaunios bei praktiškos APRC atributikos, įsigyti naudingų APRC reikmenų – suolelių, šašlykinių, stalelių, taip pat saldžiųjų patiekalų – sausainių, pyragų, tortų ar vaisių visiškai nemokamai. Negalima pamiršti ir Alytaus PRC mokinių pristatyto elektromobilio, kurį jie sumontavo savo pačių kompetencijomis bei žiniomis, kurių įgijo čia besimokydami.

Taigi, būsimosios virėjos vaišino gaiviais sumuštiniais, dalino receptus, o palapinės gilumoje būsimosios kirpėjos savo klientėms pynė kasas. Pasirodo, ši paslauga buvo tokia paklausi, jog kai kurioms teko lukterėti. Ir tai nei vienai nieko nekainavo! Būsimosios floristės siūlė įsigyti jų pagamintus vainikėlius, įvairius namų puošybos elementus.

Šalimais prie staliukų klientus aptarnavo būsimieji barmenai, kurie vaišino arbata ar kava, į kurią, kaip jie sakė, kiekvienam dėjo po žiupsnelį meilės. Tolėliau buvo galima stebėti grūdų džiovyklos veikiančio mini maketo darbą.

Pasisukiojus pastebėjau ir medžio dirbinių pasiūlą. Tai taburetės, suoliukai, kėdės, inkilai ir ąžuolinės lentelės su mokyklos logotipu. Negalėjau nesusigundyti, vis tik suoliuką įsigijau ir už labai patrauklią kainą.

Linksmai čiauškėdamos to paties centro moksleivės kvietė dalyvauti loterijoje. Tereikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su mokyklos gyvenimu.

Aikštės pakraštyje vaikus ir suaugusius traukte traukė Amsius ir policininkės, kurios žymėjo jaunimo taip branginamus daiktus – mobiliuosius telefonus. Tai šauni ir ypač reikalinga akcija, nes kasmet ilgapirščiai pasisavina daug smulkaus, bet kiekvienam gana brangaus turto.

Dar tolėliau prie Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinės palapinės (Kauno, Prienų ir Birštono šauliai) buvo galima susipažinti su ginklais. Šauliai visus smalsuolių klausimus patenkindavo išsamia informacija.

Prie policijos palapinės buvo galima susipažinti su apsauginėmis priemonėmis, kurias naudoja policininkai esant ekstremaliomis situacijomis, šalmais, apsauginiais skydais ir kitokia įranga. Vaikams tai buvo puiki proga susipažinti ir paklausinėti, kas, kur ir kam naudojama.

O Prienų Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai atvyko su šiuolaikiniu gaisrinės automobiliu. Jie supažindino su jo veikimo principais ir leido apsirengti visa ugniagesio uniforma. Na, čia teko paprakaituoti, kol ja apsirengiau. Rodos, neilgai, septynias minutes rengiausi, dar kaukę su deguonies balionu uždėjo, šalmą. Kažkaip ugniagesiškai pasijutau, bet vargu ar su tokia apranga ir amunicija galėčiau ilgokai pabūti. Nusirengusi uniformą paklausiau, kiek gi laiko ja rengiasi ugniagesiai… Pasirodo, 30 sekundžių! O vargeli, čia reikia labai gerų įgūdžių.

Scenoje šventės dalyvius linksmino kolektyvas „Nemuno krantai”. Jų dainos džiugino susirinkusius, o kai kas net negalėjo ramiai nustovėti, net kojas kilnojo.

Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui paminėti surengė akcijas ir mokyklos. Štai „Revuonos” pagrindinės mokyklos kolektyvas kvietė prisidėti prie ilgiausios draugystės juostos pynimo. Niekas neatsisakė įpinti trispalves juosteles ir pasirašyti, jog prisidėjo prie šios akcijos.

„Ąžuolo” progimnazijos mokiniai pagamino Lietuvos žemėlapį ir dalindami trispalves tulpes ragino smeigti į tokios pat spalvos juostas, esančias žemėlapyje. Nuostabus jausmas, kuomet visas žemėlapis buvo prisagstytas tulpėmis, pražydo kaip ir visa mūsų šalis.

Pagaliau į sceną įžengė ir Alytaus profesinio rengimo centro saviveiklininkai. Jie šoko, dainavo ir linksmino aikštėje susirinkusius žmones. Tai dar viena jų pasirodymo dalis, kuri sakyte sakė, jog besimokantys centre siekia pačių geriausių rezultatų ne tik moksle, bet ir laisvalaikio leidimo metu.

Laikas nenumaldomai ėjo ir kai pilvas pradėjo mušti būgnais, nuskubėjau prie ūkininko Algio Petkevičiaus su komanda, kepančio bulvinius blynus. Bevalgant ką tik iš keptuvės išimtus raudonskruosčius bulvinius blynus pasijutau it pas močiutę kaime, kuomet gausiai užpiltus namine grietine valgydavome jos keptus blynus. Kaip gera, kad ūkininkas su savo kompanija pradžiugino mus gardžiais blynais ir gera nuotaika!

Tolėliau Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinės šauliai virė tikrą kareivišką košę. Kaip žinia, šiai košei produktus šventei padovanojo įmonės UAB „Ekofrisa” ir  UAB „Ernas”. Privalgius tokių gardumynų ir arbatos galima buvo pagurkšnoti.

Vėliau sekė bėgimo „Mes galime” varžybos.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti