Birštono savivaldybei gresia sankcijos?

Birštono savivaldybė atsidūrė tarp kitų šalies savivaldybių, kurioms Europos Sąjungai galimai reikės grąžinti lėšas dėl netinkamai įvykdytų vandentvarkos projektų. Pinigų grąžinimo į ES fondus priežastimi gali tapti ne blogi ir nekokybiškai atlikti projektai, o, kad nebuvo pasiekti tikslai, kuriais buvo grindžiamos investicijos.
2004-2007 metų projektams buvo skirtas penkių metų laikotarpis, per kurį turėjo būti įgyvendinti užplanuoti vandentvarkos projektų tikslai. Taip jau įvyko, kad buvo manyta, jog Lelijų kvartalas ir Druskupio 1 namas bus greitai apgyvendinti ir visi gyventojai prisijungs prie paklotų tinklų. Tačiau gyvenimas stipriai pakoregavo situaciją. 64 Lelijos kvartalo sklypuose atsirado tik 10 valdų, o 62 butų name tik 8 savininkai turi sutartis dėl vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, o realiai naudojasi šiomis paslaugomis tik 5.
Savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog dauguma savivaldybių susidūrė su tokia pačia problema, įgyvendinant 2004-2007 m. laikotarpio APVA administruojamus projektus – prie paklotų tinklų prisijungė mažiau, negu buvo planuota, žmonių. Pasak V. V. Revucko, jokių oficialių raštų dėl lėšų grąžinimo negauta, todėl komentuoti susiklosčiusią situaciją pakankamai sudėtinga.

Taip pat skaitykite