• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Birštono savivaldybei gresia sankcijos?

Birštono savivaldybė atsidūrė tarp kitų šalies savivaldybių, kurioms Europos Sąjungai galimai reikės grąžinti lėšas dėl netinkamai įvykdytų vandentvarkos projektų. Pinigų grąžinimo į ES fondus priežastimi gali tapti ne blogi ir nekokybiškai atlikti projektai, o, kad nebuvo pasiekti tikslai, kuriais buvo grindžiamos investicijos.
2004-2007 metų projektams buvo skirtas penkių metų laikotarpis, per kurį turėjo būti įgyvendinti užplanuoti vandentvarkos projektų tikslai. Taip jau įvyko, kad buvo manyta, jog Lelijų kvartalas ir Druskupio 1 namas bus greitai apgyvendinti ir visi gyventojai prisijungs prie paklotų tinklų. Tačiau gyvenimas stipriai pakoregavo situaciją. 64 Lelijos kvartalo sklypuose atsirado tik 10 valdų, o 62 butų name tik 8 savininkai turi sutartis dėl vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, o realiai naudojasi šiomis paslaugomis tik 5.
Savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog dauguma savivaldybių susidūrė su tokia pačia problema, įgyvendinant 2004-2007 m. laikotarpio APVA administruojamus projektus – prie paklotų tinklų prisijungė mažiau, negu buvo planuota, žmonių. Pasak V. V. Revucko, jokių oficialių raštų dėl lėšų grąžinimo negauta, todėl komentuoti susiklosčiusią situaciją pakankamai sudėtinga.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti