Ant tarnybinių policijos automobilių – lipdukai „Aš neimu kyšio“

Gelbėkit vaikus

Policijos pareigūnai ant savo tarnybinių automobilių prisiklijuos ryškius ir gerai matomus lipdukus „Aš neimu kyšio“, o po kiekvieno karto, kai bus užfiksuotas bandymas papirkti pareigūnus, ant tarnybinio automobilio galinių durelių stiklo atsiras lipdukas „Pagautas siūlant kyšį“.

Policijos departamentas kartu su Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubu pradeda vykdyti akciją „Aš neimu kyšio“.

Akcijoje sutikę dalyvauti pareigūnai, ant specialiomis spalvomis nudažyto ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėto automobilio galo, dešinėje pusėje prisiklijuos lipdukus „Aš neimu kyšio“. Patrulinis automobilis, kuriuo patruliuojant buvo išaiškintas bandymo papirkti policijos pareigūnus atvejis, kai dėl šio fakto bus pradedamas ikiteisminis tyrimas, ant automobilio dešinės pusės galinių keleivio durelių stiklo viršutinės dalies, iš vidaus paženklins lipduku „Pagautas siūlant kyšį“. Kuo daugiau tokių faktų bus užfiksuota, tuo daugiau lipdukų atsiras ant galinio stiklo.

Tai – socialinė akcija, be jokios prievartos pareigūnams. Prieš dalyvaudami akcijoje pareigūnai raštu deklaruoja, kad sutinka dalyvauti akcijoje ir prisiklijuoti lipduką.

„Tikimės, kad tokia netradicine forma skatinsime pažeidėjus susimastyti ir susilaikyti nuo bandymų siūlyti kyšį, o toks ryškus ir matomas lipdukas tuo pačiu paveiks ir pačius pareigūnus“-pristatydamas akciją sakė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis. Jis pasidžiaugė, kad vis daugiau verslo įmonių suvokia korupcijos žalą ir prisijungia prie įvairių priemonių, skatinančių korupcijos apraiškų mažinimą.

Akcijos parnerių – Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo prezidentas Mindaugas Jusius pasidžiaugė, kad kažkada klube gimusi idėja išsirutuliojo iki tokios didelės akcijos. „Svarbiausia yra pakeisti žmonių požiūrį į kyšininkavimą, tikimės ši akcija tam pasitarnaus“, – kalbėjo M. Jusius. Projekto partneriai ne tik organizavo atpažinimo ženklų gamybą, bet ir planuoja skirti lėšų pareigūnų skatinimui.

Vien šiemet, iki balandžio 19 d., policijos pareigūnai registravo net 170 bandymų papirkti policijos pareigūnus.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti