•  

     

     

     

AB „Kauno Grūdai“ padeda išmaitinti Kaune žiemoti pasilikusius paukščius

Gulbes Kaune (nuotr. Julius Morkunas)AB „Kauno Grūdai“ tradiciškai jau kelerius metus iš eilės remia „Lietuvos ornitologų draugijos“ vandens paukščių lesinimo žiemos metu akciją. Šiais metais kompanija draugijai vėl padovanojo lesalų paukščiams.

 AB „Kauno Grūdai“ vykdydama socialinės atsakomybės politiką, metai iš metų padeda Lietuvoje žiemoti likusiems paukščiams. „Labai dažnai žmonės sako, kad jiems gaila vandens telkiniuose įšalusių paukščių, tačiau retas kuris iš tikrųjų nueina prie užšalusio ežero ar ledu sukaustytų upės krantų ir padeda išlaisvinti įstrigusius paukščius arba juos pamaitina. Džiaugiuosi, kad mūsų kompanija gali paukščiams sunkiausiu laikotarpiu padėti ne kalbomis, o realiais darbais“, – apie pagalbą „Lietuvos ornitologų draugijai“ kalbėjo AB „Kauno Grūdai“ mažmeninės prekybos vadovas Robertas Stravinskas. Kompanija šiemet, kaip ir praėjusiais metais, draugijai padovanojo specialiai paukščiams skirtų lesalų.

 Tęsdama ankstesnių metų tradicijas „Lietuvos ornitologų draugija“ Kaune kartu su savanoriais pradėjo reguliariai maitinti Nemune žiemojančius vandens paukščius. Gulbės nebylės ir antys šią žiemą lesinamos nuo sausio 23 d. „Šiemet vandens paukščių maitinimas pradėtas žymiai vėliau dėl stipriai vėluojančios tikros, šaltos žiemos pradžios, dėl ko gulbės ir antys galėjo susirasti pakankamai natūralaus maisto neužšalusiuose vandenų plotuose. Tačiau užėjus stipriems šalčiams ir užšalus pakrantėms paukščiams labai sunku susirasti natūralaus lesalo, todėl šiuo metu paukščiai jau lesinami grūdais ir baltos duonos gaminiais“, – sakė Gediminas Petkus, „Lietuvos ornitologų draugijos“ projektų asistentas, darbo su nariais organizatorius.

 Šiomis dienomis Nemuno upės atkarpoje ties Kaunu ir pačiame mieste žiemoja apie 600 gulbių, 4000 ančių. Paukščiai Kaune ir Kėdainiuose bus lesinami iki šios žiemos pabaigos. Pernai žiemojantiems paukščiams buvo sulesinta keliolika tonų lesalo.Pranešimas žiniasklaidai

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti