„Žemė kėlę žolę“

1

Įpusėjo Birštono viešosios bibliotekos įgyvendinamos Vaikų vasaros užimtumo stovyklos ir neformaliojo vaikų švietimo programos „Žemė kėlė žolę“, kurią remia Birštono savivaldybė, renginiai.

Liepos 2 d. su vaikais keliavome į Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų  centrą. Čia dalyvavome vyr. specialistės Rositos Dargienės  užburiančioje  ekskursijoje tema „Apvalainiukai ir kiti“. Apvalainukai – tai vandens nugludinti smulkūs akmenukai. Studijuodami įdomią, interaktyvią lankytojų centro ekspoziciją, pasijutome tarsi pasakoje. Kiek čia sukaupta filmukų apie gyvūnus, paukščius, paukščių garsų,  edukacinių dėlionių ir dar daug įdomių dalykų! Klausėmės  gidės Rositos išraiškingai skaitomos pasakos apie akmenis, kūrėme savas akmenų ir kankorėžių pasakas (sukūrėme 3), aptarėme veikėjų emocines būsenas, minėme lietuvių liaudies ir savo sugalvotas mįsles gamtos tema.

vaiku-page-001

Liepos 9 d.  užsiėmimo pradžioje sudainavome jau tradicija tapusią, mamos Kristinos Saulevičienės išmokintą dainą „Žemė kėlė žolę“. Dainavimas kartu suvienija susirinkusius, nuteikia bendrai veiklai. Susipažinę vieni su kitais, išsikalbėję, kokie gyvūnai kiekvienam mylimiausi, paskaitę lietuvių liaudies pasaką apie mešką, žmogų ir lapę, susipažinę su Lietuvos raudonąja knyga, įdarbinome miklius mažus pirštukus –  iš molio ir modelino  kūrėme stebuklus. Luko, Elzytės , Mildutės, Ūlos, Gajos , Pijaus ir kitų vaikų sukurtos figūros ir gyvūnai, atrodė, tuoj  mirktels, tuoj „Labas“ pasakys ar pokštą iškrės. Buvo labai smagios dirbtuvės, o svarbiausia, buvo smagu tiesiog būti kartu: skaityti, klausytis, kalbėtis, minti mįsles.

Kviečiame į kitus renginius, kur vaikų lauks skaitymai, dirbtuvės, pokalbiai, naujos žinios ir draugai!

Birštono VB informacija

Taip pat skaitykite