„Vytautas“ Kėdainiuose atrodė bejėgiškai – nei puolimo, nei gynybos

Rugsėjo 28 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda gavo antausį LKL čempionato rungtynėse Kėdainiuose. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai buvo bejėgiai. Atrodė, jog komanda išėjo į aikštę pažiūrėti, kaip žaidžia varžovas, nes nei puolime, ne gynyboje žaidimas nesiklijavo. Buvo sunku patikėti, jog aikštelėje komanda, kuri paguldė ant menčių „Neptūną“. Tiesa, taškus „Vytautui“ pelnė 11 žaidėjų, bet lyderio komandoje taip ir neatsirado. Mindaugo Kupšo pelnyti taškai (17) negali nubraukti blankaus žaidimo. Gal tik Martynas Linkevičius (10 taškų) iki pat rungtynių pabaigos stengėsi iš visų jėgų kažką pakeisti.
Rungtynės pralaimėtos 12 taškų skirtumu (68:80), bet švieslentėje ketvirtajame kėlinyje blizgėjo ir tokie skaičiai – 45:70.

IGP1726

Rungtynės prasidėjo Artūro Valeikos ir Vytenio Čižausko klaidomis ir aikštelės šeimininkai iškart įgijo 4 taškų persvarą (4:0). Tik praėjus 2 min. Tomas Delininkaitis baudos metimais pelnė pirmuosius taškus savo komandai (4:2). Bet jie netapo Prienų-Birštono komandos spurtu. „Nevėžis“ išnaudojo „Vytauto“ neryžtingumą atakose ir padidino savo pranašumą iki 6 taškų (8:2). Vytenio Lipkevičiaus tritaškis grąžino viltį (8:5), bet neilgam. Aikštelės šeimininkai galingai spurtavo ir likus iki kėlinio pabaigos 4 min. pirmavo 8 taškų persvara (15:7). Dar po trijų minučių „Nevėžio“ krepšininkai jau turėjo dviženklę taškų persvarą (22:12). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Mindaugas Kupšas sumažino atsilikimą iki 8 taškų (22:14).

Antrojo kėlinio pradžia nieko gero „Vytautui“ nežadėjo. „Nevėžis“ per pirmąsias 3 minutes padidino savo persvarą iki 13 taškų (29:16). Po tokio šalto dušo Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pabandė gerinti situaciją. A. Valeikos pradėtą spurtą palaikė komandos draugai ir per tris minutes sumažino skirtumą iki 2 taškų (30:28).
Bet persverti rezultatą savo naudai Prienų-Birštono komandai nepavyko. Klaidos ir netaiklūs metimai leido aikštelės šeimininkams įsibėgėti ir po dviejų kėlinių „Nevėžio“ persvara jau buvo 12 taškų (41:29).

„Vytauto žaidimą su Kėdainių „Nevėžiu“ pirmoje rungtynių pusėje pavadinti vykusiu labai sudėtinga. 29 taškai per du kėlinius – tai tikra katastrofa.
Bet ir trečiasis kėlinys netapo komandos atsigavimu. Puolimas toliau nesiklijavo, o gynyba buvo kiaura, kaip kibiras, neturintis dugno. Kėliniui įpusėjus „Nevėžis“ jau turėjo 21 taško persvarą (54:33).
Po 6 iš eilės pelnytų taškų „Vytautas“ sumažino atsilikimą iki 15 taškų (54:39), bet šis blykstelėjimas neturėjo pratęsimo ir po trijų kėlinių „Vytauto“ taškų deficitas siekė 21 tašką (62:41).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Martyno Linkevičiaus ir Artūro Valeikos taškų komandas skyrė 17 taškų (62:45), bet kėliniui įpusėjus „Nevėžio“ persvara šoktelėjo iki 23 taškų (74:51).
Tiesa, kai jau buvo aišku, kad rungtynės bus pralaimėtos, Prienų-Birštono krepšininkai surengė paguodos pasirodymą ir iki rungtynių pabaigos sumažino skirtumą iki 12 taškų (80:68).

LKL „Nevėžis“ – „Vytautas“ 80:68 (22:14, 19:15, 21:12, 18:27)