„Vytautas“, paleidęs pergalę per pagrindinį rungtynių laiką, pratęsime buvo bejėgis ir patyrė pralaimėjimą

Spalio 15 d. Prienų sporto arenoje susirinkę sirgaliai pamatė pilnas dramatizmo rungtynes, kurių baigtį iš dalies nulėmė ir teisėjų sprendimai. Antrajame kėlinyje iš aikštelės buvo išvarytas „Lietkabelio“ žaidėjas Gintaras Leonavičius, o trečiajame – „Vytauto“ lyderis Saulius Kulvietis.
Prastai pradėję rungtynes (2:14), „Vytauto“ krepšininkai prisikėlė su trenksmu ir po dviejų kėlinių pirmavo 11 taškų skirtumu (39:28). Deja, antroje pusėje atsigavęs „Lietkabelis“ sugebėjo paskutinėmis pagrindinio laiko sekundėmis išsigelbėti nuo pralaimėjimo (71:71). Pratęsimo metu „Vytauto“ komandoje neatsirado lyderio ir komanda patyrė pralaimėjimą rezultatu 75:85 (14:16, č`5:12, 19:24, 13:19, 4:14).

_IGP9288

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų gerais epizodais gynyboje, ir pirmieji taškai buvo pelnyti tik po beveik dviejų minučių. Tai padarė „Lietkabelio“ komanda (0:2). „Vytautas“ toliau buvo sausas, o svečiai greitomis atakomis padidino savo persvarą iki 6 taškų (0:6). Artūras Valeika nutraukė šeimininkų taškų badą (2:6), bet „Vytauto“ problemos tęsėsi. Kėliniui įpusėjus „Lietkabelis“ jau pirmavo 10 taškų skirtumu (2:12). Neiškentęs tokio savo auklėtinių žaidimo, Virginijus Šeškus pagaliau nutarė paimti minutės pertraukėlę. Deja, po jos „Vytauto“ taškų deficitas iškart padidėjo iki 12 taškų (2:12). Aikštelės šeimininkams buvo paranku, kad po sėkmingos varžovų atakos buvo paskelbta reklaminė minutės pertraukėlė. Būtent po jos V. Šeškaus auklėtiniai atsigavo. „Vytautas“ laimėjo 4 min. atkarpą 12:2 ir po pirmojo kėlinio turėjo tik dviejų taškų deficitą (14:16).

Pirmajame kėlinyje „Vytauto“ krepšininkų pradėtas spurtas, Prienų-Birštono komandos sirgalių džiaugsmui, tęsėsi ir antrajame kėlinyje. Vytenis Lipkevičius kėlinio pradžioje išlygino rezultatą (16:16). Ir nors „Lietkabelio“ komanda sugebėjo įgyti trijų taškų pranašumą (18:21), sustabdyti „Vytauto“ puolimo jiems nepavyko. Kėlinio viduryje V. Šeškaus kariaunos persvara jau siekė 9 taškus (30:21). Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. A. Valeika padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 13 taškų (34:21).

Bet „Lietkabelio“ komanda nesiruošė taip lengvai nuleisti rankų ir po dviejų minučių komandas skyrė tik 7 taškai (34:27). V. Lipkevičius įsūdė tritaškį ir atkūrė dviženklį „Vytauto“ pranašumą (37:27), o po dviejų kėlinių pirmavo 11 taškų skirtumu (39:28).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje dar labiau įkaito. „Lietkabelis“ vieną po kito įmetė du tritaškius ir „Vytauto“ pranašumas sumažėjo iki 7 taškų (41:34). Vytenis Čižauskas atsakė tolimu metimu ir grąžino „Vytautui“ dviženklį pranašumą (44:34). Bet neilgam. „Lietkabelis“ po kelių bandymų priartėti prie aikštelės šeimininkų sumažino atsilikimą iki 5 taškų (48:43). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. „Vytautas“ pirmavo 54:46, bet po geros minutės komandas skyrė tik 2 taškai (54:52). Paskutines kėlinio minutes sėkmingiau sužaidė V. Šeškaus auklėtiniai ir prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo 6 taškų persvarą (58:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžią sėkmingai sužaidęs„Vytautas“ įgijo 9 taškų pranašumą (63:54), bet kėliniui įpusėjus komandas skyrė tik vienas taškas (63:62). Prienų-Birštono krepšininkai po Mindaugo Kupšo ir Tomo Delininkaičio metimų padidino komandos pranašumą iki 5 taškų (67:62). Likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei komandas skyrė tik vienas taškas (70:69). T. Delininkaitis, gavęs teisę į baudos metimus, realizavo tik vieną jų (71:69). Likus iki kėlinio pabaigos 10 sek. „Lietkabelio“ trenerių štabas paėmė minutės pertraukėlę. Deja, „Vytautas“ nesugebėjo apginti savo krepšio ir „Lietkabelis“ ištraukė pratęsimą (71:71).

Pratęsimo metu aikštelėje jau karaliavo Panevėžio krepšininkai, kurie laimėjo rungtynes rezultatu 85:75