Virtualiame žaidime – Birštono ir Prienų praeities ženklai

zaid_praeities

Gavus dalinį Lietuvos kultūros tarybos finansavimą Kauno apskrities bibliotekoje įgyvendintas naujas kultūros paveldo skaitmeninimo projektas: sukurtas virtualus edukacinis žaidimas „Išnykusios praeities ženklai“. Jame išradingai panaudota Kauno apskrities bibliotekų kraštotyrininkų surinkta vertinga ir įdomi medžiaga, sukaupta rengiant virtualią parodą „Išnykę, bet nepamiršti“ bei elektroninį leidinį „Išnykę ir pasikeitę: pastatų istorijos“.

Virtualiame edukaciniame žaidime „Išnykusios praeities ženklai“ pateikiamos žinios apie įvairius neišlikusius arba labai pasikeitusius Kauno, Birštono, Garliavos, Jonavos, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Prienų, Šakių ir Vilkaviškio pastatus. Žvelgianti į atvirukus, senąsias ir dabartines nuotraukas, galima palyginti, kaip laikas pakeitė įvairias vietovės ir jose stovėjusius pastatus. Naudingų žinių suteikia nuorodos į tarpukario spaudą, o atsakinėjant į testo klausimus ir atliekant interaktyvaus žemėlapio užduotis, galima pasitikrinti, ar gerai pažįstame savo kraštą.

Virtualus žaidimas patalpintas greta kitų Kauno apskrities viešosios bibliotekos mobiliųjų programėlių (išmaniesiems telefonams arba planšetiniams kompiuteriams, kuriuose yra Android arba iOS operacinės sistemos). Edukacinio žaidimo adresas internete http://praeitieszenklai.kvb.lt (Patartina naudoti Google Chrome naršyklę).

Projekto „Išnykusios praeities ženklai“ vadovas Mindaugas Balkus – Informacinių paslaugų skyriaus Kaunistikos grupės vyresnysis bibliografas, pelnęs 2015 metų Geriausio jaunojo bibliotekininko vardą.

Siūlome prisiminti, iš naujo atrasti ir pažinti praeities ženklus. Tai – ne vien pastatai, bet ir pamatus dabarčiai padėjusių krašto žmonių gyvenimai, Nepamirškime jų!

Genovaitė Mačiūtė

Birštono VB bibliografė

Taip pat skaitykite