Vilijos Čiapaitės šypsantis Banginukas – tikras Birštono talismanas

IMGP9372


Vidmantas Venclovas


Vilijos Čiapaitės sukurti „Krašto mitinių būtybių“ personažai keliauja po kraštą, lyg susipažindami tų vietovių gyventojais. Šį kartą devynios Prienų krašto legendinės būtybės išsiruošė į svečius pas legendinį Birštono Banginuką, kuris gimė Nemuno, tuo metu buvo apsupto miškais, vandenyse. Bet jis taip pamilo čia gyvenančius žmones, kad nutarė Birštone ir apsigyventi. Toks jo sprendimas, atvira šypsena patiko žmonėms ir Banginukas tapo šio krašto gyventojų ambasadoriumi.

Nemajūnų dienos centre Banginukas buvo lyg savo namuose, teigdamas, jog būtų neblogai turėti broliuką arba sesę, tada būtų smagiau keliauti po krašto platybes. Susirinkę žmonės pritarė tokiam sumanymui ir klausė autorės, ar nėra jos sumanymuose sukurti Nemajūnų legendinę būtybę. Kol kas atsakymo nebuvo, bet menininkė susimąstė, ir tai geras ženklas.

Birštono bibliotekoje visus pasitiko užburiančios fleitos melodijos, kurios lyg bandė užliūliuoti abiejų kraštų mitines būtybes. Susirinkę birštoniečiai žavėjosi Banginuko šypsena ir karališkuoju vaizdu.

Kartu tautodailininkė Vilija Čiapaitė pristatė knygą apie krašto mitines būtybes ir jų pavadinimų atsiradimo legendas.

Pristatymų metu vyko šiltos diskusijos.

Taip pat skaitykite