Didžiulis miestas, kuriame dar tik pats pavasario grožis, pats alyvų žydėjimas – maloniai svečius iš Birštono pasitikęs Sankt Peterburgas, pakerėjęs senove alsuojančiomis gatvėmis ir pastatais, į dabartį skubančia pažanga ir užmojais. Toks pasirodė šis Rusijos didmiestis Birštono savivaldybės mero pavaduotojui Juozui Aleksandravičiui ir administracijos direktoriui Valentinui Vincui Revuckui, pakviestiems į Puškiną (Carskoje Selo), švęsti 302 metų jubiliejų. Ši birželio 21 – 25 dienomis vykusi viešnagė – tąsa ankstesnio, balandį buvusio merės Nijolės Dirginčienės vizito, kuriuo buvo užmegzti draugystės ryšiai su šia vietove, su jos vadovu Igoriu Pavlovičiumi Pakhorukovu. Be birštoniečių, į šventę atvyko delegacijos iš kitų šalių, tapusių Puškino rajono partneriais ir draugais: Prancūzijos, Vokietijos ir Danijos, čia svečiavosi ir Valdajaus nacionalinio parko atstovai, su kuriais birštoniečiai atrado daug bendrų pokalbio gijų.
Sankt Peterburgas jau senokai yra tapęs svarbiu Lietuvos kurortinių vietovių taikiniu. Pasak J. Aleksandravičiaus, mums palanku yra tai, kad šiame krašte nėra sveikatinimo, poilsio ir SPA procedūras teikiančių sanatorijų, kuriose galėtų atostogauti nuo gyvenimo ir darbo rūpesčių norintys atitrūkti žmonės. Todėl tiek birštoniečiai, tiek kitų kurortų vadovai nuolat rengia išvykas į Sankt Peterburgą, kur susitinka su valdžios ir verslo atstovais, bandydami sutvirtinti bendradarbiavimo ryšius ir pasiūlyti savo paslaugas. Lietuva Sankt Peterburgo gyventojams žinoma jau nuo tarybinių laikų kaip svetinga, įdomi ir, svarbiausia, netolima šalis, kurioje galima atrasti daug švelnesnį klimatą atostogoms, prieinamas kainas ir palankią bendravimui terpę. Toks mūsų šalies įvaizdis čia puoselėjamas ir dabar, tam nuolat skiriamos lėšos reklamai, o atgarsio sulaukta visai neseniai. V. V. Revuckas ir J. Aleksandravičius kelionės Sankt Peterburge metu susitiko su generaline konsule Aušra Semaškiene ir komercijos atašė Algimantu Belzumi, kurie patikino, jog šiame Rusijos mieste vis labiau domimasi galimybėmis poilsiauti Lietuvos kurortuose, tam yra skiriamos patrauklios, rusų sukurtos reklamos įvairiose Sankt Peterburgo vietose, o Birštonas jose minimas pirmiausiai: kaip puikios kokybės mineralinio vandens gausa pasižyminti vietovė, garsėjanti išvaizdžia gamta, švaria aplinka, gaiviu oru, moderniomis sanatorijomis. Tad šis momentas yra labai palankus verslininkams, norintiems pritraukti į Lietuvą dar didesnius turistų ir poilsiautojų iš Rusijos srautus, situaciją verta išnaudoti partnerystės ryšiams užmegzti. O tai birštoniečiams tik laiko klausimas. Pasak J. Aleksandravičiaus, jau netrukus merė N. Dirginčienė ir Puškino rajono vadovas I. P. Pakhorukovas turėtų pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, numatančią skatinti sveikatinamąjį turizmą, kultūrinius ir sportinius ryšius, jaunimo ir profesinių mainų programų plėtrą. Tam turėtų būti skirtas pasikeitimas įvairių sričių delegacijomis, liaudies kūrybos festivaliai, meninės, edukacinės, turistinės parodos, dalinimasis informacija ir patirtimi. Ši sutartis ypač svarbi Birštonui, kuriame yra visos sąlygos priimti turistus iš Sankt Peterburgo ir suteikti jiems norimas paslaugas. Tiesa, anot V. V. Revucko, kurorte trūksta pramogų, tačiau šią problemą galima lengvai išspręsti surengiant klientams išvykas ir ekskursijas į aplinkines vietoves. Tačiau yra ir kitų trukdžių turistų atvykimui, o jiems pašalinti reikia valstybinio lygio sprendimų. Tai patogaus ir greito susisiekimo su Sankt Peterburgu trūkumas – tiesioginis skrydis iš Vilniaus į šį miestą neseniai panaikintas. Be to, keblumų rusų turistams sudaro ir vizų gavimas, bet čia daug ką lemia tai, kad Šengeno viza suteikia turistams galimybę atvykti ir į Lietuvą, ir aplankyti gretimas šalis, Europos Sąjungos nares. Tai nusveria visus sunkumus.
Turininga, gausi įsimintinų vaizdų ir ryškių įspūdžių kelionė į Sankt Peterburgą žada neabejotiną naudą kurorto ateičiai, mano J. Aleksandravičius ir V. V. Revuckas. Atsivėrusias galimybes reikia kuo geriau išnaudoti, ir tam turi būti pasiruošę ne tik savivaldybės specialistai ir institucijos, bet ir smulkaus verslo atstovai. Jiems, kaip ir kitiems Birštono verslininkams, atsiveria labai palankios plėtotės perspektyvos, kurias būtina apsvarstyti ir imtis įgyvendinti nedelsiant.