Vidas Blekaitis prisiminė vaikystę Birštone: 5-ių metų jau galėjau pakelti stambaus sudėjimo vyrą

BIRSTONAS_3

2016 12 15

Lietuvos galiūnas, daugkartinis šalies ir pasaulio čempionatų prizininkas Vidas Blekaitis šį ketvirtadienį visus LRT televizijos žiūrovus kvies iš naujo pažinti savo gimtinę – Birštoną. Dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“ šį kartą kviečia į vieną seniausių Lietuvos kurortų, kuris, beje, yra ir vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų su augančiu gyventojų skaičiumi.

„Kartą dalyvavau varžybose kitame kontinente. Ten ekrane buvo visų dalyvių pavardės ir jų šalys – o prie mano vardo buvo parašyta Vidas Blekaitis, Birštonas. Ne Lietuva, o būtent Birštonas“, – smagų nutikimą prisimena V. Blekaitis. „Man mielas visas Birštonas, ypatingai – Nemunas, kadangi gyvenau netoli jo, ir čia prabėgo šalia vandens visa vaikystė. Čia maudėmės, gaudėmės, plaukiojom ir žvejojom. Didžioji gyvenimo Birštone dalis susijusi su Nemunu. Čia yra mano šaknys, mano tėviškė, mano vaikystė, mano jaunystė ir mano dabartis“, – apžvelgdamas vaizdingas kurorto apylinkes kalba galiūnas.

V. Blekaitis neslepia, kad už savo sveiką augimą ir jėgos vystymą yra dėkingas ir gamtinėms Birštono gėrybėms. „Manęs dažnai žmonės klausia – iš kur tu Birštone toks stiprus? Ir beveik iš karto žmonės patys atsako – tikriausiai dėl mineralinio vandens… To vandens skonį prisimenu ir iš vaikystės – su kitais vaikais buvome įpratę vis užeiti į biuvetes jo pagurkšnoti. Dabar ka jo išgeriu, prisimenu vaikystę – net galva svaigsta“, – šypsosi V. Blekaitis.

Galiūno manymu, savo jėgą jis paveldėjo ir iš giminės. „Dar kai nelankiau mokyklos, kokių 5 – 6 metų, jau galėdavau pakelti stambaus sudėjimo vyrą“, – prisimena V. Blekaitis. Vyras džiaugiasi, kad miestas vis gražėja, tvarkosi, tampa vis patrauklesnis naujakuriams. Birštone sėkmingai kuriasi ir veikia ne vienas smulkus verslininkas, o augantis sanatorijų skaičius įdarbina ir leidžia apsigyventi vis didesniam skaičiui žmonių.

Birštonas – visiškai „kurorto“ vardą pateisinantis miestas. Centriniame miesto parke, greta vandens garinimo bokšto, galima kvėpuoti jūriniam klimatui prilystančiu oru. Tiek vietiniai, tiek ir miesto svečiai džiaugiasi ypač modernia miesto biblioteka, tapusia tikru traukos centru.

Be to, būtent Birštonas Lietuvos muzikos pasaulyje neretai vadinamas šalies džiazo meka. Jau daugiau nei 30 metų organizuojamas džiazo festivalis čia sutraukia tūkstančius šio žanro atlikėjų ir gerbėjų iš Lietuvos ir pasaulio. Įdomu ir tai, kad vieni pirmųjų Lietuvos karšto oro balionų entuziastai taip pat buvo birštoniečiai, o 2016 vasarą čia pirmą kartą surengtas pasaulinis moterų karšto oro balionų čempionatas.

„Ar laimi, ar nelaimi tų varžybų, vis tiek grįžti namo vienodai pavargęs – bet žinau, kad čia aš visada gerai pailsėsiu, todėl čia visada labai gera sugrįžti“, – taip apie savo gimtą miestą kalba V. Blekaitis. Pažinkite šį kurortą iš naujo kartu su dokumentiniu filmu „Mano miestas – Birštonas“ jau šį ketvirtadienį, 22:00, tik per LRT televiziją.

Taip pat skaitykite