„Verslo pietūs“ su meru – bandymas atrasti sąlyčio taškus valdžios ir verslo prioritetuose

Prienų rajono savivaldybės meras A.Vaicekauskas ir Kauno PPA rūmų prezidentas B. Žemaitis.

Prienų rajono savivaldybės meras A.Vaicekauskas ir Kauno PPA rūmų prezidentas B. Žemaitis.

Jonas Kavaliauskas

Gegužės 18 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pakvietė rajono verslininkus, kurie dalyvauja Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės veikloje, „Verslo pietų“. Į susitikimą su verslininkais atvyko ne tik meras A. Vaicekauskas, bet ir jo pavaduotojas Algis Marcinkevičius, savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas, savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Griauslys. Į „Verslo pietus“ taip pat atvyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas  Benjaminas Žemaitis, generalinis sekretorius Vytautas Šileikis. Susitikime dalyvavo KPPAR Prienų atstovybės nariai (atstovybės vadovė Lina Padvaiskienė).

Meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė, jog Prienuose atsirado asocijuota verslo struktūra, kuri inicijavo kontaktus su rajono valdžia. Susitikimo metu buvo atsakyta į verslininkų klausimus dėl rajono strateginio plano, žemės nuomos mokesčio ir tikslinių investicijų panaudojimo galimybių.

Deja, bet savivaldybės atstovai negalėjo atsakyti, kaip sekasi vykdyti strateginį 2011-2019 metų savivaldybės planą. Buvo pranešta, jog viena pagrindine rajono vystymosi kryptimi turėtų būti turizmas. Į klausimą, ar turizmas yra ta kryptis, kuri generuos nemažą dalį savivaldybės biudžeto, atsakymo nebuvo.

Diskusijos metu buvo prieita išvados, jog tikslinga kurti trišalę verslo tarybą, į kurią narius deleguos savivaldybė, ūkininkų sąjunga ir KPPAR Prienų atstovybė.

Meras A. Vaicekauskas, kalbėdamas apie Prienų miesto vietos veiklos grupės įsteigimą, paaiškino, jog asociacija įsteigta kelių smulkių verslininkų ir bendruomenės iniciatyva.

Pasak mero, į miesto VVG valdybą gali būti deleguotas ir KPPAR Prienų atstovybės narys. Vis tik verslininkai pastebėjo, jog miesto VVG buvo įsteigta paskubomis bei patyliukais.

Diskusijos metu buvo paliesti kelio Prienai-Kaunas ir žemės nuomos mokesčio tarifai. Savivaldybės vadovas pranešė, jog nesenai savivaldybei buvo pateiktas specialusis šio kelio planas, pagal kurį numatoma jį įrengti trijų juostų su keičiamomis kryptimis. Pasak mero, jį nuvylė terminai, todėl bus imtasi veiksmų, kad šis projektas būtų įtrauktas į strateginių objektų sąrašą. Dabartinis planas numato kelią rekonstruoti iki 2020 metų pabaigos.

A. Vaicekauskas verslininkams pasiuntė aiškią žinią, jog iš vietos gali pajudėti klausimas dėl žemės nuomos mokesčio sumažinimo, bet tik komercinės (gamyba, sandėliavimas) paskirties žemės sklypams.

Turėtų sunerimti ir apleistų bei nenaudojamų pastatų savininkai, nes jų turto mokestį planuojama padidinti iki 3%.

Susitikimo metu taip pat buvo paliesti „Revuonos“ viešbučio, krantinės klausimai, bet galutiniai sprendimai dėl šių objektų ateities dar nėra priimti.

Diskutuojant iškilo retorinis klausimas apie investicijų panaudojimo svarbą. Kaip žinome, Birštono savivaldybė puoselėja viltį, jog bus skirtos lėšos transporto tilto statybai per Nemuną. Iš to pačio šaltinio turi būti skirta lėšų ir kelio Prienai-Kaunas rekonstrukcijai. Buvo paklausta – kas svarbiau?

Meras A. Vaicekauskas leido suprasti, jog šiuo klausimu diskusijos nepalaikys.

J. Zailskienės nuotrauka

Taip pat skaitykite