Užupio teatro iš Vilniaus gastrolės

Moljero komedija „Skapeno klastos“

„Ko jį velnias nešė į tą galerą?!“ Ar žinojote, kad ši linksmoji frazė atkeliavo iš legendinio spektaklio „Skapeno klastos“? Kviečiame smagiai praleisti vakarą teatro draugijoje ir išvysti naują garsiosios komedijos pastatymą, kurį į Pasvalio kultūros centrą atveža Užupio teatras iš Vilniaus. Bus juoko iki ašarų ir linksmų pokštų.

Lietuvoje pripažinta visų laikų garsiausia Moljero komedija

Lietuvoje komedija „Skapeno klastos“ statoma nedažnai – tai nelengvas išbandymas teatro režisieriui, o Skapeno vaidmuo yra tikras meistriškumo iššūkis aktoriui. Tad nepraleiskite geros progos išvysti naują Užupio teatro „Skapeno klastų“ pastatymą (rež. R. Urbonavičiūtė). Surinkta išties šauni aktorių komanda – Linas Barauskas, Vytautas Mikalauskas, Saulius Čėpla, Aurimas Blaževyčius, Tomas Kliukas, Tautvydas Jancevičius, Rasa Strauzaitė, Indrė Stonytė. Puikiai pavykusi komedija – geriausias vaistas prieš žiemos depresiją.

Pagrindinis pjesės veiksmas sukasi apie Skapeną. Gudrus ir vikrus tarnas sugeba apsukti apie pirštą ir godžius ponus, ir lepūnėlius jų sūnelius. Pinigai ir šlovė jaudina pjesės herojus – dėl jų jie pasiryžę atsisakyti net meilės. Kai įmantri meilės ir godumo istorija išsukama visiems palankia kryptimi, Skapenas mėgaujasi savimi ir laukia naujų painių situacijų. Tai komedija su lengvu absurdo prieskoniu, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save.

Ž. B. Moljero komedija „Skapeno klastos“ pirmąkart Lietuvoje buvo pastatyta Jaunimo teatro režisieriaus Vytauto Čibiro 1968 m. Tuokart pagrindinį – gudraus tarno Skapeno – vaidmenį atliko garbaus atminimo aktorius Rolandas Butkevičius. Šis Užupio teatro pastatymas skirtas pagerbti vieno geriausių Lietuvos aktorių atminimą.

Režisierė ir scenografė: Rita Urbonavičiūtė

Dailininkė butaforė: Ilona Dombrovskytė

Techninė dalis: Aleksandras Kuzmenko

Šviesa ir garsas: Alex

Vaidina:

Skapenas – Linas Barauskas

Žerontas – Saulius Čėpla

Argantas – Vytautas Mikalauskas

Oktavas – Aurimas Blaževyčius

Leandras – Tomas Kliukas

Silvestras – Arūnas Vozbutas, Tautvydas Jancevičius

Zerbineta – Rasa Strauzaitė

Hiacinta – Indrė Stonytė

Data ir vieta: kovo 22 d. (ketvirtadienį) 18 val. Prienų kultūros centre.

Spektaklio trukmė: 2 val. 30 min. (dvi dalys su pertrauka).

Bilietus įsigykite BILIETAI.LT kasose ir Prienų kultūros centro kasoje.

Daugiau informacijos: www.uzupioteatras.lt, tel. 8 608 34222.

Taip pat skaitykite