Ugniagesių pratybos ,,Lyderių inkubatoriaus“ dalyviams

Rugpjūčio 13 d. Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai buvo pakviesti dalyvauti edukaciniame projekte ,,Lyderių inkubatorius“, vykusiame Naravų kaime, Balbieriškio seniūnijoje, Prienų rajone. ,,Lyderių inkubatorius“ – tai 7 dienų asmeninio tobulėjimo programa, nukreipta į verslumo, kūrybiškumo ir lyderystės ugdymą. Programoje yra integruoti skirtingi savęs pažinimo, lavinimo bei tobulėjimo metodai – paskaitos, konsultacijos, mokymasis iš patyrimų, dirbtuvės. Ši programa yra skirta 13–19 metų moksleiviams ir susideda iš 7 tobulėjimo etapų.

Rugpjūčio 13 d., 5 val. 30 min., Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ketvirtos budinčios pamainos pirmasis skyrius buvo išsiųstas pravesti pratybas ,,Lyderių inkubatoriaus“ dalyviams. Pratybos prasidėjo priešgaisrinės signalizacijos suveikimu uždūminant poilsio patalpas ir gaisrinio automobilio garsiniu signalu. Ugniagesiai gelbėtojai, padedami auklėtojų, iš poilsio patalpų evakavo 48 moksleivius. Visi evakuoti vaikai buvo suskirstyti į keturias komandas. Kiekviena komanda turėjo atlikti paskirtą užduotį – prabėgti kliučių ruožą ir prašokti per vandens fontaną, grįžti atgal, pralįsti pro komandos draugų padarytą bunkerį ir paliesti sekančio petį ir taip iki paskutinio draugo. Sekanti rungtis – nubėgti iki nustatytos vietos, paimti vandeniu pripildytą gaisrinį švirkštą, atsukti čiaupą ir pataikyti į taikinį (laikas fiksuojamas). Paskutinioji rungtis – apsirengti ugniagesio gelbėtojo pilną kovinę aprangą, nubėgti į nustatytą vietą, surasti savo komandos akmenį ir parnešti jį į pradinį tašką (laimi ta komanda kurios piramidė iš parneštų akmenų didžiausia). Pralaimėjusią komandą atgaivino dušas iš gaisrinio lafetinio švirkšto.

Po to Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai moksleivius supažindino su skubios pagalbos numerio 112 paskirtimi. Bendraudami su pareigūnais vaikai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija, sužinojo, kokie reikalavimai keliami ketinančiajam tapti ugniagesiu gelbėtoju ir kur reikia mokytis. Vaikams papasakojo apie savanorius ugniagesius ir kaip jais tapti. Susitikimo su pareigūnais metu, vaikai taip pat susipažino su gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, išmoko nusistatyti mobiliuosius telefonus, kad gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai kuo greičiau gautų informaciją apie iškilusią grėsmę, ir rekomendacijas, kaip tokiais atvejais elgtis.

Taip pat skaitykite