Taryboje – lengvatų naikinimas ir ginčai dėl gatvių pavadinimų

Rugpjūčio 26 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje dauguma sprendimų buvo priimti be jokių diskusijų, nes, anot Tarybos narių, viskas buvo išsiaiškinta komitetuose. Kai kurie pranešėjai net neįvardino klausimų esmės, o Tarybos nariai draugiškai kėlė rankas, nes elektroninė balsavimo sistema vėl neveikė. Kyla klausimas: o gal nereikia tų viešų Tarybos posėdžių, jei visi sprendimai priimami komitetuose, o atėję į posėdį visuomenės atstovai nieko nesupranta, nes aptarimai nevyksta? Tiesa, kai kurie klausimai sukėlė diskusijas ir netgi po jų vienas sprendimo projektas buvo atidėtas.
Tarybos nariai pasipiktino, jog administracija vėl Tarybai pristatė neparuoštus klausimus dėl gatvių pavadinimų kaimo vietovėse. Beje, savivaldybės gyventojai dažnai pageidauja vienodų gatvių pavadinimų, kurie jau sukėlė nepatogumų specialioms tarnyboms. Matyt todėl ir buvo nutarta klausimą dėl gatvės pavadinimo Vaitiškių kaime atidėti.
Tarybos nariai neatleido nuo nekilnojamojo turto mokesčio gyventojų, kurie komercinėse patalpose yra įrengę gyvenamąsias patalpas, bet dokumentų nesusitvarkę.
Nuo šio šildymo sezono Taryba panaikino 3 ct/kWh lengvatą šilumos tarifui, kuris buvo taikomas visiems savivaldybės gyventojams – centralizuotai teikiamos šilumos naudotojams. Ir tai reiškia, jog šilumos tarifas Birštono savivaldybės gyventojams padidės, nors kai kurios šilumos kainos dedamosios ir mažėja. Tiesa, nepasiturinčioms šeimoms ir vienišiems gyventojams šildymo išlaidos, išlaidos šaltam ir karštam vandeniui bus kompensuojamos pagal patvirtintą metodiką.
Savivaldybės merė su 5 narių delegacija vyks į Vokietiją pasisemti patirties, kaip tenykščiai kurortai pritaiko mineralinį vandenį sveikatingumui, įrengiant mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonus, inhaliacinius bokštus bei terapiją.
Taryba balsų dauguma (3 nariai balsavo prieš) priėmė sprendimą visame kurorte greitį riboti iki 40 km/val. Socialinių reikalų komitetas šiuo klausimu savo posėdyje pasisakė prieš, tačiau Tarybos posėdžio metu dalis deputatų mįslingai apsigalvojo. Tarybos narys Vytautas Jonas Tankevičius diskusijos metu išsakė pastebėjimą, jog šis sprendimas nepadidins saugumo, o tik sukels papildomų nepatogumų daugumai tvarkingų vairuotojų, o tie, kurie lakstė, taip ir lakstys.
P.S. Deja, neretai atrodo, kad Tarybos posėdžiai vyksta tik dėl „varnelės“, o ne dėl pagrindinio tikslo – viešumo ir skaidrumo. Be jokios abejonės, savivaldybės gyventojams įdomu žinoti ne tik galutinius sprendimus vienu ar kitu klausimu, bet ir Tarybos narių nuomones šiais klausimais. Tačiau posėdžių metu teikiama tik minimali informacija, kuri ne visada yra aiški ir atskleidžia klausimo esmę.

Taip pat skaitykite