Švietimo ir mokslo ministerija Tarybos sprendimą dėl „Revuonos“ pagrindinės mokyklos laiko neteisėtu

„Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytojų profesinė sąjunga ir Tėvų komitetas nenori susitaikyti su Tarybos sprendimu dėl tik vieno penktosios klasės komplekto formavimo.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, yra gautas Švietimo ir mokslo ministerijos atsakymas į „Revuonos“ mokyklos bendruomenės skundą dėl penktųjų klasių komplektų skaičiaus  nustatymo. Ministerijos rašte rašoma, jog Prienų rajono savivaldybės Taryba 2012 m. vasario 9 d. sprendimu Nr. T-3-28 patvirtino Prienų rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrąjį planą, kurio VIII dalies „Planuojami mokyklų reorganizavimo, vidaus struktūros pertvarkos pokyčiai 2012-2015 metais“ 20.3 punktu nustatyta, kad Prienų „Revuonos“ vidurinė mokykla 2013 metais tampa pagrindine mokykla ir joje komplektuojamos dvi pirmosios ir dvi penktosios klasės. Kadangi šis sprendimas nebuvo pakeistas, 2013 m. rugpjūčio 29 d. rajono savivaldybės Tarybos  sprendimas patvirtinti vieną 5 klasės komplektą su 30 mokinių yra neteisėtas.

Portalo žiniomis, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos administracija jau ėmėsi veiksmų mažinti neigiamo mokinio krepšelio sumą ir pasiryžusi dėl ugdymo proceso kokybės dar labiau suveržti diržus. Pasak mokyklos atstovų, žymiai geriau ir efektyviau dirbti su klase, kurioje yra 16-17 mokinių, nei 30.

Savo apsisprendimą mokytis vaikams „Revuonoje“ gina ir tėvai. Jie nesupranta Tarybos nenoro leisti jų atžaloms mokytis pasirinktoje mokykloje.

Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas pabrėžė, jog ministerijos išvada dėl Tarybos sprendimo neteisėtumo yra nelabai korektiška, nes tai ne jos kompetencija. Tarybos sprendimus gali kvestionuoti tik Vyriausybės atstovas.

Švietimo skyriaus vedėjas taip pat teigė, jog antrojo penktųjų klasių komplekto formavimas „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje yra greičiausias būdas naikinti kaimo mokyklas.

Portalas kvitrina.com ne kartą rašė, jog švietimas mūsų šalyje per daug komercializuotas, ir sistemos griovimas vyksta pačių pedagogų rankomis, nes ministerija nustatė tokias žaidimo taisykles.

Situacija tikrai ne iš paprastųjų, nes vienos tiesos nėra. „Revuonos“ mokyklos bendruomenė įsitikinusi, jog yra teisi ir pasiruošusi, pasak jos atstovų, kovoti dėl teisybės iki galo.

Švietimo skyrius ramus, nes, anot jo vedėjo, sprendimas palikti „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vieną penktųjų klasių  komplektą yra ekonomiškai pagrįstas  ir gina vaikų interesus.

Kas laimės? Į šį klausimą rugsėjo 26 d. posėdyje turės atsakyti Tarybos nariai. Turi, bet ar atsakys?

 

Taip pat skaitykite

16 komentarai

 1. Labai neskaniai

  ragaujasi tos revuonos pagyros – jie, ir tik jie geriausi. Todel ir sugeba dirbti kai klaseje 17 mokiniu. Mielieji, apsidairykit, mes visi baigeme kazkurias mokyklas, jomis didziuojames, taip pat laikome geriausiomis, bet nereiskia, kad kitos niekam tike. Truputeli pagarbos vieni kitiems, o ypatingai revuonos mokytojoms linkiu – ne tik jus vaikus i6mokinate, ne tik jus mokote myleti savo mokykla, bet visada labai piktos kitu mokyklu, mokytoju atzvilgiu. Bukit nuosirdesnes, tai ir vaiku i 5kl butu ne 29, o gal 49. „Pati geriausia“, bet ar tolerantiskiausia?..

 2. Kamile

  Ką čia rašote. O kodėl Žiburys Prienuose jums blogai? Jūs jau savo pyktyje paskendę, revuoniškiai, objektyviai nemąstote, nes isteriškai kariaujate jau ne vienerius metus. Belieka palinkėti jums sveiko proto.

 3. Prieniečiai

  Ponams socialdemokratams pavyko planas Prienuose neleisti vaikams mokytis. Tai jie nori , kad vaikai važiuotų mokytis į Birštoną ir kitur .Visiems socialdemokratįams vienodai kur tie vaikai nukeliaus.. Jų šūkis- nėra vaikų rajone nėra problemos. Džiūgauja kiti miestai, kad Prienams nereikalingi vaikai nes jie vaikams duoda viską . O tegul švietimo skyriaus vedėjas skaito per posėdžius pletkų lygio savo parašytus laiškus ir įtikinėja visus koks jis,,gerietis“, nes buvo klasėje 42. Mano manymu, jei šis žmogus kartoja visur ir visada šią frazę, tai nėra susipažinęs su šiuolaikine mokykla ir apie ją nieko nesupranta. O mes tariame ačiū savo mokyklos mokytojams, direktorei ir kitiems darbuotojams už rūpestingumą, pagarbą tėvams ir mūsų vaikams. Linkime Jums sveikatos ir kantrybės auklėjant mūsų vaikus.

 4. Šviesk

  kaip gaila, kad tik „Revuonos“ mokykla geriausia Prienų rajone… Klausimas:ar tikrai? Ta pati direktorė kėlė vėjus dėl Kunigiškių, o šiemet iš ten mokiniai stebuklingu būdu pasirenka dabar jos vadovaujamą mokyklą. Suprask, kaimas tamsus, ten blogos mokyklos, tik miestas – šviesus ir tik „Revuonoje“ geriausi iš geriausų. ar tkrai geriausi?