Svečiai Pakuonyje

Neseniai į mūsų mokyklą atgužėjo, atbildėjo Ašmintos pradinės mokyklos visi mokinukai, jų mokytojos Rasa ir Rita bei būrelis Ašmintos laisvalaikio salės meno mylėtojų, vadovaujamų Rimos Vilkienės. Sveteliai mums parodė etnografinę programėlę ,,Lino kelias“. Skambėjo melodingos moterų dainos, vaikai minė mįsles. Klausėmės pasakojimų apie lino kančią, jo kelionę per žmogaus gyvenimą. Svečiai berniukai visus pavaišino duonele, kurią dažėme į linų aliejų.

Paskui visi sugužėjo į mokyklos muziejų. Čia vėl prisiminėme lino ,,kančios“ momentus. Su svečiais mynėme, šukavome linus, sukome ratelius, glostėme dideles siūlų tolkas, stebėjomės mažomis audimo staklėmis. Viešnios grožėjosi audinių raštais. Vaikų dėmesį muziejuje patraukė įdomi pilių paroda. ,,Ir aš pasidarysiu pilį“,- nusprendė ne vienas pradinukas.

Malonūs svečiai savo apsilankymu, menine programėle mus pradžiugino.

O ar žinote, kad iš vakaro Ašmintoje svečiavosi pakuoniškiai, vadovaujami Renatos Žibienės? Suaugę ir vaikai švento Jurgio dieną parodė smagią programėlę ,,Jurginės“. Svečias į namus – džiaugsmas į namus“, – sako liaudies patarlė. Todėl ir svečiuojamės vieni pas kitus.

 

 

Ona Zmejauskienė

Taip pat skaitykite