Su mokiniais aptarta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė

Spalio 19 ir 20 dienomis Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato (toliau – Prienų r. PK) pareigūnės lankėsi Prienų „Žiburio“ gimnazijoje ir „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje.

Revuonos pagrindine

Prienų r. PK Viešosios policijos skyriaus specialistė Edita Kubilienė ir bendruomenės pareigūnė Jolita Sinkevičienė, vykdydamos ankstyvąją nusikalstamų veikų ir administracinių teisės pažeidimų prevenciją, mokinius supažindino su nepilnamečių daromais administraciniais teisės pažeidimais ir nusikaltimais Prienų mieste ir rajone, administracine atsakomybe, jos taikymo nepilnamečiams ypatumais.

Prienų Ziburio gimnazija

Moksleiviams akcentuota, kokia administracinė atsakomybė gresia už didžiausią nerimą keliančius, dažniausiai nepilnamečių daromus administracinius teisės pažeidimus, t. y. alkoholinių gėrimų turėjimą ar vartojimą, rūkymą, girto pasirodymą ar necenzūrinių žodžių vartojimą viešojoje vietoje. Taip pat aptarta ir nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė, jos taikymo ypatumai. Atkreiptas dėmesys į dažniausiai mokyklose pasitaikančias problemas – vagystes, fizinį ir psichologinį smurtą (patyčias).

Tikimės, kad ankstyvoji prevencija padės jaunajai kartai tapti dorais, sąžiningais ir pilnateisiais mūsų valstybės nariais.

Taip pat skaitykite