„Stipri biblioteka – stipri visuomenė“

 

VilIMGP3872ija Čiapaitė

Balandžio 28-29 d. Birštone, „Eglės“ sanatorijoje, vyko Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir partnerių, tarp kurių ir Komunikacijos fakultetas, tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų konferencija „Reading Society: a Paradigm Shift in the 21st Century“, skirta Bibliotekų metams ir Bibliotekų savaitei paminėti.

Konferencijoje dalyvavo svečiai iš Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos ir bibliotekininkai iš Lietuvos.

Konferencijos dalyviams buvo pristatytas Birštonas, jie supažindinti su bibliotekomis ir jų darbu Skandinavijos šalyse, kalbėta apie numatytus darbus, planus, perspektyvas.

Beje, muzikinio pasveikinimo metu filmuotoje medžiagoje buvo pristatytos šalių, kurios dalyvavo konferencijoje, bibliotekos. Pertraukos metu Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė sakė, jog bibliotekos yra svarbus kiekvienos šalies akcentas.

Konferencijoje taip pat kalbėjo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, svečiai iš Danijos, Švedijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos.

Konferencijos metu LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė sakė, jog Lietuvoje bibliotekos, palyginus su kaimyninėmis, turi dar daug kur pasitempti. Kaip akcentas Bibliotekų savaitei, ir buvo surengta ši konferencija, siekiant atkreipti dėmesį į bibliotekas, jų veiklą, siekiant viešinti jų paslaugas, naujoves, indėlį kuriant žinių visuomenę, mažinant socialinę atskirtį, taip pat norint atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamą Lietuvos bibliotekų finansavimą.

 

Taip pat skaitykite