SPALVOTAI su rašytoja Renata Bee

20220511_132146-2

Gegužės 11 d. buvo labai spalvota! 

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje ir Jiezno gimnazijoje lankėsi knygos „Spalvų namelio“ autorė, rašytoja bei iliustratorė Renata Bee. „Spalvų namelyje“ gyvenančios geltona, raudona ir mėlyna spalvos autorės buvo pristatytos ypatingai – vaikai patys maišė paletėse dažus ir stebėjo jų draugystę, virsmą kitomis spalvomis. O antroje literatūrinių dirbtuvių dalyje kiekvienas mokinukas pasigamino po stebuklingą raktelį sau. Nuo ko gi šie rakteliai, žinojo tik jų autoriai. Ir lai tai būna paslaptis!

Kaip Renatai Bee kilo mintis parašyti knygą „Spalvų namelis“? Nors autorei nuo pat mažens patiko spalvos, knyga pasirodė tik 2021 metais: drąsos rašyti atsirado gimus dukrai, nes atsivėrė kitas, nepaprastas, tik vaiko akimis matomas, pasaulis. Be to, iliustruotų istorijų apie spalvas autorė taip pat niekur nerado, todėl pamanė, jog jau pats laikas kam nors tokią istoriją imti ir sukurti. 

Kita autorės knyga, kurią jai teko ne rašyti, o iliustruoti, pasirodė šiemet ir vadinasi „Tapukas ir emocijų kuprinė“ (knygos autorė Monika Žiūkaitė).

Knygos autorė Renata Bee  kuria eilėraščius ir pasakėles vaikams, dažnai pati ir iliustruoja. Menininkės kūryba publikuota vaikų literatūros žurnale „Laimiukas“. Taip pat R. Bee kaip autorė yra prisidėjusi prie užduočių knygelių serijos „Žaidžiu profesijas“ gimimo. Kai nekuria ir neiliustruoja, dirba su multimedija, nes yra diplomuota šios srities specialistė.

Susitikimas su rašytoja Renata Bee organizuojamas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė. 

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Taip pat skaitykite