Šilagėliečiai sėkmingai pasirodė tarptautiniame turnyre Martino Winterio taurei laimėti

silagele

Rugpjūčio 3-4 dienomis Kaune vykusiame tarptautiniame petankės turnyre Martino Winterio taurei laimėti dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Šveicarijos ir Prancūzijos žaidėjai. Jame žaidė ir tarptautinės federacijos FIPJP prezidentas Claude Azema. Tarp Lietuvos atstovų buvo ir keturi „Šilagėlės“ klubo nariai (Irma Gedminaitė, Vytautas Gedminas, Paulius Bagdanavičius ir Vytautas Vaitkevičius).

Trejetų varžybose, kurios vyko rugpjūčio 3 d., „Šilagėlės“ komanda (I. Gedminaitė, V. Gedminas ir P. Bagdanavičius), sėkmingai įveikusi kvalifikacinį barjerą (patirtas tik vienas pralaimėjimas), susitiko su tarptautine „Tomik“ komanda ir turėjo pripažinti jos pranašumą. Būtent „Tomik“ trejetas ir tapo turnyro nugalėtoju.

Kovoje dėl 5-osios vietos buvo iškovota pergalė prieš „Gibusy“ komandą iš Lenkijos, tačiau įveikti „Mu-Mu“ trejetą iš Lietuvos, kuriame žaidė ir V. Vaitkevičius, nepavyko. Tarp 23 komandų „Šilagėlė“ buvo šešta, o V. Vaitkevičius su komandos draugais – penktas.

Rugpjūčio 4 d. dvejetų turnyre užsiregistravo 27 komandos. Birštonui atstovavo „Šilagėlės“ (V. Gedminas ir V. Vaitkevičius) ir „Apči“ (I. Gedminaitė su P. Bagdanavičiumi) komandos. „Šilagėlės“ dvejetas sėkmingai įveikė kvalifikaciją ir pateko tarp 16-kos komandų, kurios tęsė kovą dėl medalių. Deja, aštuntfinalyje birštoniečiai turėjo pripažinti dvejeto „Therry-Didier“ iš Prancūzijos pranašumą (11:12) ir prarado galimybę kovoti dėl medalių. Tiesa, likusios kovos buvo laimėtos ir komanda bendroje įskaitoje iškovojo 9-tąją vietą.

„Apči“ komandai dvejetų turnyras susiklostė ne itin sėkmingai. Į 16-ką prasimušti jai nepavyko. Paguodos turnyre sekėsi geriau ir jame iškovota antroji vieta (bendroje įskaitoje 18-ta vieta).

Reikia pažymėti, jog dvejetų turnyro nugalėtojai („23 Team“) patyrė tik vieną pralaimėjimą, o jų skriaudikais buvo „Šilagėlės“ vyrukai (7:13).

Vytautas Gedminas

Taip pat skaitykite