Šešėliniame moksleivių ministrų kabinete savaitę dirbo Stakliškių gimnazijos abiturientė

11903473_1120668177963180_1132800767_n 11938795_1120668174629847_1651250006_n received_1126427394051298

„Moksleiviai – į Vyriausybę“ – projektas, šią vasarą vykęs jau septintą kartą. Kasmet jį organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu. Tarp trisdešimties laimingųjų dalyvių iš visos Lietuvos buvau atrinkta ir aš, Stakliškių gimnazijos mokinė, Deimilė Diškevičiūtė. Atlikti stažuotę pasirinkau Susisiekimo ministerijoje, nes čia ir oras, ir vanduo, ir žemė –  tai reiškia, kad man tai buvo labai artima, kad manęs laukė įdomi ir įvairi pažintis. Taip ir buvo.

Projektas prasidėjo rugpjūčio 24-ąją, o baigėsi 28-ąją. Pirmą gerą įspūdį vos atvykus paliko organizatorių pozityvumas, komunikabilumas, gera nuotaika, šiltas bendravimas. Daug naujos patirties įgijau bendraudama ir su mokiniais – projekto dalyviais. Nors mes visi atvykome iš skirtingų Lietuvos vietų, bet sutarėme puikiai, tapome viena didele šeima. Ypač džiaugiuosi turėjusi labai šaunią kolegę Gabiją iš Kauno. Bendravome ir dirbome puikiai, tapome ne tik bendradarbėmis, bet ir draugėmis, todėl praktika Susisiekimo ministerijoje buvo dar smagesnė.

Per projekto savaitę aplankėme AB „Lietuvos paštas“, AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, Vilniaus oro uostą, VĮ „Oro navigacija“, Valstybinę geležinkelio inspekciją, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos automobilių kelių direkciją bei, žinoma, pačią Vyriausybę. Visose įstaigose įgytos žinios ir nauja patirtis, patirtos geriausios emocijos, suteiktos plačios galimybės susipažinti su įdomiais, puikiai dirbančiais žmonėmis kasdien kėlė smalsumą, norą sužinoti, patirti ir nuveikti vis daugiau.

Nemanykite, kad projekte mes tik šiaip įdomiai leidome laiką nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro, tikrai ne. Kiekvieną vakarą pas mus atvykdavo svečias – žinomas žmogus Lietuvoje. O jų buvo daug ir įvairių: užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, kanojininkas J. Šuklinas, bušido čempionas S. Maslobojevas, buvęs plaukikas V. Januškaitis, projekto įkūrėjas M. Majauskas ir daug kitų. Beje, vieną vakarą mes vykome į svečius pas prof. dr. Vladą Bumelį, įmonės „Biotechpharma“, gaminančios vaistus nuo vėžio, savininką. Įdomus faktas – šios įmonės, kaip ir mūsų mokyklos, simbolis – bitutė. Bet ir tai dar ne visa mūsų veikla praktikos metu. Turėjome ir labai svarbią užduotį – pasiūlyti sprendimo būdų, kaip mažinti atskirtį tarp skirtingų etninių žmonių grupių Lietuvoje bei kaip juos labiau integruoti į į šalies gyvenimą, išsaugant ir jų tautinį tapatumą.

Daug diskutavome, siūlėme savo idėjas, jas aptarinėjome. Praktikos metu dalyvavome posėdžiuose, susitikimuose su ministrais, stebėjome Vyriausybės darbą ir patys jame dalyvavome.

Projekto uždarymo metu vyko mūsų savaitės darbo pristatymas, kuriame dalyvavo svarbūs žmonės, kurie dirbs su mūsų idėjomis. Tikimės, bent dalis jų bus naudingos ir įgyvendintos.

Per praėjusią savaitę, beje, įsimintiniausią šią vasarą, įgijau neįkainojamos patirties, o įspūdžiai pasiliks visam gyvenimui. Linkiu visiems savo jauniesiems draugams kada nors (kai bus baigę vienuoliktą arba dvyliktą klasę) dalyvauti šiame projekte. Patikėkit, verta!

 

Stakliškių gimnazijos mokinė Deimilė Diškevičiūtė

Taip pat skaitykite