Seniūno ataskaita Jiezne – tikra šventė

IMGP4436Nors ir vėliausiai rajone savo ataskaitinį susirinkimą surengė Jiezno seniūnija, tačiau ne be reikalo.

Laukta itin svarbaus įvykio – kultūros ir laisvalaikio centro atidarymo po renovacijos. Tai įvyko gegužės 8 dieną, o šia džiugia naujiena su jiezniečiais panoro pasidalinti ir gausus būrys svečių – rajono savivaldybės vadovai ir atstovai, kaimynai iš gretimų ir tolimesnių seniūnijų, žinoma, ir saviškiai, įvairių miesto įstaigų vadovai, draugai ir bičiuliai.

Tad ataskaitinis susirinkimas prasidėjo iškilmingai – juostelės į atnaujintą pastatą nukirpimu, kas buvo patikėta merui Vytui Bujanauskui, seniūnui Algiui Bartusevičiui ir KLC direktorei Daliai Vertinskienei. Šviesu, jauku ir malonu buvo sėdėti dažais kvepiančioje salėje, klausytis etnografinio ansamblio ir choro, prie kurio prisijungė ir seniūnas A. Bartusevičius, dainų. Dar šventiškiau nuteikė sveikinimai ir dovanos įkurtuvių „kaltininkams“ – kultūros darbuotojams.

Tačiau seniūno A. Bartusevičiaus ataskaitinis pranešimas išklausytas įdėmiai, o jį iliustravo ir demonstruojamos skaidrės. Kasdieniai darbai ir atliktos pareigos bei visam tam išleistos lėšos – šio pranešimo pagrindas. Jai priskirtas funkcijas seniūnija atlieka kaip galima geriau, nors visą pusmetį tą turėjo daryti vienas seniūnas, likęs be pavaduotojos. Žinoma, poreikius ir norus, kaip visuomet, riboja lėšos, o jų pertekliumi negali pasigirti savivaldybė, tad ir seniūnijos ne turtingesnės. Vis dėlto, galima pasidžiaugti tuo, kad bent jau kelių priežiūrai ir remontui pernai buvo skirta daugiau lėšų nei 2012 metais. Nors ir į skolą, bet buvo išasfaltuota Maironio gatvė Jiezne, o dar svarbiau, kad prie seniūnijos kelių priežiūros prisideda ir ūkininkai, kurių sunkioji technika ir pridaro gana daug bėdų. Tačiau savo lėšomis ir jėgomis kelius tvarkė žemės ūkio bendrovė „Nemunas“, ūkininkai Vidmantas ir Asta Kazakevičiai, Pranas Kondrotas bei Paulius Radvila iš Birštono savivaldybės.

Socialinė sritis – skaudulys kiekvienoje seniūnijoje. O jiezniečiai gali pasidžiaugti pernai šiek tiek sumažėjusiu nedarbo lygiu, šiek tiek mažiau gauta ir prašymų socialinei pašalpai. Beje, seniūnijos socialinės darbuotojos buria socialinės rizikos šeimas į įvairius susitikimus, renginius, sportines varžybas, šventes.

Seniūnijoje vyksta ir aktyvi kultūrinė, sportinė veikla, už kurios organizavimą seniūnas padėkojo seniūnaičiams, kultūros darbuotojams, bendruomenėms, sporto klubams, gimnazijai, muzikos mokyklai.

Na, o po pernykštės akcijos „Darom“ jiezniečių prašymą susirūpinti vandens telkinių teršimu išgirdo Aplinkos ministerija, išleidusi teisės aktą, drausminantį žvejus.

Seniūno ataskaitą teigiamai įvertino seniūnaičių sueiga, neturėjo priekaištų ir Tarybos nariai, dalyvavę susirinkime. Beje, jų taip pat buvo paprašyta atsiskaityti už nuveiktus darbus, tačiau nei vienas negalėjo paminėti ko nors konkretaus – gal tam reikėtų išankstinio pasiruošimo, bet vykstant į savą kraštą, pas savo rinkėjus, reikia tikėtis ir žmonių klausimų, ir prašymų, net ir priekaištų.

Gal paveikė šventinė nuotaika, tačiau susirinkime dalyvavę seniūnijos gyventojai šįkart neturėjo klausimų seniūnui A. Bartusevičiui, nebuvo išgirsta replikų ar skundų. O gal viskas išsprendžiama ne per susirinkimus, bet kasdieniame darbe?

Taip pat skaitykite