Savivaldos rinkimai prasidėjo. Išankstinio balsavimo aktyvumas didesnis nei per Seimo rinkimus

IMAG1158Vasario 25 d. oficialiai prasidėjo rinkimų į savivaldybių tarybas ir merų rinkimų maratonas.

Pasak Prienų rajono savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininkės Birutės Tebėrienės, išankstinis balsavimas savivaldybėje vyksta aktyviai ir lenkia Seimo rinkimų ir rinkimų į Europarlamentą aktyvumą.

Vasario 25 d. Prienų rajono savivaldybėje balsavo 202 rajono gyventojai ir 11 rinkėjų iš kitų savivaldybių (Kauno, Radviliškio, Alytaus, Birštono, Druskininkų ir Jurbarko). Išankstiniame balsavime dalyvavo nemažai savivaldybės administracijos ir kitų šalia esančių įmonių darbuotojų.

Deja, bet apygardos komisiją pasiekė ir nemažai skundų ir prašymų. Štai partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų atstovai įteikė priešpriešinius skundus dėl dovanų dalijimo Stakliškių vidurinei mokyklai gimnazijos statuso suteikimo renginyje.  Taip pat gautas anoniminis skundas, kuriame motina kaltinama agituojanti balsuoti už sūnų. Gautas skundas ir dėl publikacijos viename iš rajoninių laikraščių bei vienos apylinkės komisijos narių veiksmų. Gautas prašymas užtikrinti rinkimų skaidrumą globos namuose.
Pasak apygardos komisijos pirmininkės, kiekvienas atvejis nagrinėjamas atskirai, yra ir faktų, kurie gali būti įvardijami kaip rinkimų įstatymo pažeidimai. Primename, jog sprendimus priima Vyriausioji rinkimų komisija.
Naujienų portalas kvitrina.com pakalbino iš anksto balsus atidavusius rajono ir kitų savivaldybių gyventojus. Visi kalbinti žmonės pagrindine priežastimi, kuri paveikė jų sprendimą balsuoti anksčiau, nurodė užimtumą rinkimų dieną.

Primename, jog Prienuose tiesiogiai renkamas meras iš 10 kandidatų ir savivaldybės taryba, į kurią pretenduoja 9 partijų ir dviejų visuomeninių rinkimų komitetų atstovai.

Taip pat skaitykite

4 komentarai

  1. jonaspetraitis

    Vitrina tapo labai jau paslaptinga,tas garsus žmogus x,dabar tai jau tikrai išgarsėjo ant visos Lietuvos,paslaptis tapo labai jau vieša .Kas nežino tegul skaito 15 min.lt,yra net su nuotraukomis,

  2. :)

    O kur dingo komentaras prie straipsnio „Prienų PK pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl poveikio rinkėjui“? Aš spėjau perskaityti:) O dabar prie to straipsnio išvis komentarų rašyti negalima. O priešpriešinių skundų dėl dovanų dalijimo Jiezno gimnazijos 70-mečio minėjime jokia partija ar komitetas nepateikė? O galėtų. Daug kandidatuojančių ponų susirinkę buvo, pagal Vitrinos nuotraukas sprendžiant:)

  3. Tomas

    Viena partija deklaruoja ;,,Sėkmė lydi jai pasirengusius“.Jau girdėjome, kaip jie rengėsi. ..