Saugaus eismo šventė Jiezne

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikus. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras šiemet šią dieną pasitiko netradiciškai. Pagrindinis šventės tikslas buvo pasirūpinti, kad Jiezno seniūnijos vaikai vasarą pasitiktų patikrinę eismo saugumo žinias. Pavyko surasti ir šventės partnerius – Valstybės įmonę „Automagistralė“. Ši įmonė kiekvieną dieną rūpinasi kelių priežiūra, saugumu tam, kad jų keliuose nežūtų žmonės.

Atsakingai kasdienį darbą dirbantis kolektyvas rimtai pasiruošė ir Jiezno vaikučių šventei. Dalyvauti skelbiamoje programoje galėjo registruotis 8-12 metų vaikai. Pirmoji komandoms paruošta užduotis „Šviesoforo varžytuvės“ dar kartą įrodė, kad gatvėje negalima  blaškytis. Pereiti gatvę reikia atidumo. Vaikai šių įgūdžių mokosi mokykloje, bet atsidūrę kitoje aplinkoje daro klaidas. Padaryta klaida gatvėje gali tapti lemtinga, todėl šiuos įgūdžius reikia nuolat įtvirtinti.

Antroji komandoms parengta užduotis „Protų mūšis“ pradžiugino į šventę su vaikais atvykusius  tėvus, svečius, mokytojus. Vaikai  gerai žinojo kelių ženklus, kelių eismo taisykles.

Šventėje-konkurse dalyvavo svečiai: Alytaus VPK Prienų PK nepilnamečių prevencijos vyr. specialistė Kristina Banionienė, bendruomenės specialistė Jolita Sinkevičienė, Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius, VĮ „Automagistralės“ direktoriaus pavaduotojas kelių priežiūrai Mindaugas Rinkevičius, Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus inžinieriai Ruslanas Rusakovas ir Deimantas Klimas, kurie buvo ir komisijos nariai.

Komisija susumavo konkurso rezultatus ir paskelbė nugalėtojus. Pirmosios vietos laimėtojams VĮ „Automagistralė“ dovanojo ekskursiją į Kauno zoologijos sodą, antrosios – ekskursiją į Lietuvos kelių muziejų, trečiosios – mokomąsias knygas ,,Eismas“.

Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius džiaugėsi ir dėkojo organizatoriams ir visiems susirinkusiems už labai svarbų renginį Jiezno seniūnijos vaikams.

 

Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia Vertinskienė

Taip pat skaitykite