Šalies valdžia susirūpino jaunimu: bus bandoma grąžinti į rinką nedirbančius ir neaktyvius, o nesimokančius – į švietimo įstaigas

Jonas Kavaliauskas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija susigriebė, jog šalyje tūkstančiai jaunų žmonių nedirba, nesimoko ir iš gyvenimo nieko nesitiki. Ir, matyt, iš šio beviltiškumo gimė idėja surasti nedirbančius ir nesimokančius nuo 15 iki 29 metų bei bandyti juos įtraukti į darbo rinką arba grąžinti į švietimo įstaigas. Sugalvotas ir įrankis – Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas „Atrask save”. Visoje šalyje veiklą koordinuos projekto koordinatoriai.

 

Štai, mūsų krašte projektą koordinuos Raimonda Račkytė (tel. 8 633 34348, el. paštas r.rackyte@prienai.lt), kuri dirba Prienų rajono savivaldybės administracijoje, o jos veiklos teritorija – Birštono ir Prienų rajono savivaldybės.

Gruodžio 8 d. Prienų rajono savivaldybėje įvyko mūsų krašte dirbančios JGI koordinatorės susitikimas su įvairių organizacijų atstovais, kurie savo tiesioginiame darbe turi kontaktus su minėtų kategorijų jaunimu.  R. Račkytė pristatė projekto tikslus ir nurodė, jog, pagal teorinius skaičiavimus, Birštono ir Prienų rajono savivaldybėse gali būti apie 610 nedirbančių, nesimokančių ir nemotyvuotų jaunuolių.

Tiesa, JGI koordinatorių veiklos baras – jaunimas, kuris neįregistruotas Darbo biržoje, nes su tais, kurie yra joje registruoti, dirbs šios įstaigos koordinatoriai.

JGI koordinatorė R. Račkytė pripažino, jog kol kas minėtų kategorijų jaunimo jokios bazės nėra, todėl ją reikės sudaryti.

Pasak R. Račkytės, ji labai tikisi seniūnijų, bendruomenių, kitų įstaigų pagalbos.

„Atrask save” projektas bus vykdomas 3 metus. Yra nustatyti tikslai – projekto vykdymo laikotarpio metu įtraukti į darbo rinką arba grąžinti į švietimo įstaigas mažiausiai 150 jaunuolių.

Jau pirmame susitikime, kuriame dalyvavo ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, buvo pateiktas ne vienas galimas sprendimas, kaip pradėti darbą su minėtų kategorijų jaunimu.

Su kiekvienu jaunuoliu, kuris priims sprendimą keistis ir suras vidinių jėgų imti savo gyvenimą į rankas ir kurti ateitį, bus dirbama individualiai, sudaromos sąlygos „užsikabinti” šiame dinamiškame pasaulyje.

Projektas dar tik įsibėgėja, todėl jo sėkmė priklausys, kaip pavyks užmegzti ryšius su niekur nedirbančiu, nesimokančiu, nemotyvuotu jaunimu ir jį motyvuoti.

Taip pat skaitykite