SADM „mobilus priimamasis“ lankysis Birštone

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) tęsia ministerijos priimamojo vizitus po Lietuvą. Vasario 2 d., ketvirtadienį, „mobilus priimamasis“ lankysis Birštone. Čia gyventojai bus konsultuojami SADM kompetencijos klausimais, taip pat galės domėtis ir Europos Sąjungos (ES) parama.
SADM „mobilus priimamasis“, konsultuodamas gyventojus, pernai jau apkeliavo beveik 30 miestų ir rajonų savivaldybių bei keliems šimtams žmonių suteikė pagalbą, sprendžiant net ir sudėtingiausius klausimus.
Įvertinus tai, kad jo veikla yra sėkminga ir kaskart sulaukia vis didesnio gyventojų susidomėjimo, nuspręsta praplėsti šių vizitų tematiką. Todėl prie „mobilaus priimamojo“ komandos prisijungė ir ministerijos ES struktūrinės paramos specialistai, kurie konsultuoja apie europinę paramą bei galimybes ja pasinaudoti.
Kokiais klausimais galima kreiptis?
Į „mobilų priimamąjį“ atėję gyventojai atvykusiems specialistams galės užduoti klausimų iš visų sričių, už kurias atsakinga ministerija. Tai socialinis draudimas ir pensijos („Sodros“ mokamos pašalpos, pensijos, kitos išmokos, taip pat valstybinės pensijos), socialinė aprėptis ir bendruomenės (lygios žmonių galimybės, socialinės paslaugos, bendruomenių aktualijos), šeimos gerovės klausimai (piniginė parama šeimoms, studentams, vaikų teisės ir apsauga), darbo santykiai (darbo ir poilsio laikas, viršvalandžiai, darbo apmokėjimo klausimai, nelegalus darbas).
Taip pat gyventojai turės galimybę domėtis ir SADM pavaldžių institucijų, pavyzdžiui, „Sodros“, Lietuvos darbo biržos, Neįgaliųjų reikalų departamento, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, Vaikų išlaikymo fondo, Valstybinės darbo inspekcijos ir kitų įstaigų darbu, klausti, informuoti ministerijos atstovus, jei žmonės nėra patenkinti pavaldžių institucijų veikla.
Siekiant daugiau papasakoti apie europinę paramą, prie „mobilaus priimamojo“ komandos prisijungė ir ES struktūrinės paramos specialistai. Todėl tikimasi, kad gyventojai aktyviai domėsis galimybėmis pasinaudoti ES parama. SADM administruoja priemones, susijusias su žmogiškųjų išteklių tobulinimu, integracija į darbo rinką, stacionarių ir nestacionarių socialinių paslaugų teikimu bei kitas. Daugiau informacijos apie šias priemones rasite puslapyje: http://www.esparama.lt/2007-2013/lt/sadm/priemones.
Kaip registruotis?
Norintieji atvykti į susitikimą su specialistais turėtų registruotis telefonais 8 319 62 017 arba 8 319 65 558. Taip pat galite siųsti išankstinius klausimus ministerijos specialistams elektroniniu paštu: visuomene@socmin.lt. Tuomet, specialistams atvykus į Jūsų miestą, jau bus paruoštas konkretus atsakymas į Jūsų klausimą.
Daugiau informacijos apie „mobilų priimamąjį“ galite rasti: www.socmin.lt/mobiluspriimamasis.
SADM „mobilaus priimamojo“ vizitas Birštone vyks vasario 2 d. (ketvirtadienį) 10-12 val. Birštono savivaldybės mažojoje salėje 103 (Jaunimo g. 2). Norintieji konsultuotis apie ES paramą turėtų atvykti į Birštono viešąją biblioteką, suaugusių skyriaus skaityklą (S. Dariaus ir S. Girėno g. 12). Kviečiame registruotis ir dalyvauti!

Taip pat skaitykite