Rugpjūčio 1 d. Prienuose vyks oficiali Pasaulio sklandymo čempionato 13,5 m klasėje atidarymo ceremonija

Viktoras Arbačiauskas

Rugpjūčio 1-15 dienomis Pociūnuose (Prienų rajonas) vyks Pasaulio sklandymo čempionatas 13,5 m klasėje. Čempionate dalyvaus 7 šalių atstovai: Italijos, Slovakijos, JAV, Rusijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Pasak Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidento Vytauto Sabeckio, tai pirmasis šios klasės pasaulio čempionatas ir jis patikėtas organizuoti būtent Lietuvai.

LSSF federacijos prezidentas pabrėžė, jog šis čempionatas bus išskirtinis dar vienu aspektu – šešių šalių (Lenkijos, Rusijos, Slovėnijos, Italijos, JAV ir Lietuvos) sklandytuvų gamintojai varžysis dėl įsitvirtinimo rinkoje.

Kartu su Pasaulio čempionatu Pociūnuose vyks Lietuvos klubinės klasės čempionatas bei 2016 metų Pasaulio sklandymo čempionato klubinėje, standartinėje ir 20 m klasėse prieščempionatinės varžybos.

wcg2015-afisa-v1

Rugpjūčio 1 d. Prienuose, savivaldybės aikštėje, įvyks visų trijų čempionatų atidarymo ceremonija. 11 šalių atstovai įžengs į aikštę, kurioje buvo atidarytas jau ne vienas Europos ir Pasaulio čempionatas.  Čempionatų dalyvius sveikins Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edis Urbanavičius, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, kuris ir paskelbs čempionato pradžią.

Čempionato dalyviams ir žiūrovams koncertuos Prienų kultūros ir laisvalaikio centro meno kolektyvai, gros Lietuvos karuomenės sausumos pajėgų pučiamųjų orkestras „Geležinis vilkas“.

 

Taip pat skaitykite