Rezultatai yra, reikia žengti toliau

Artėjanti žiema ir jos šalčiai, o ypač dėl įvairių mokesčių tuštėjančios piniginės, vargu ar leis miestiečiams pasidžiaugti ne už kalnų esančiomis metų šventėmis. Itin neramu prieniečiams, tapusiems savotiškais „kainų rekordininkais“ – jų už šildymą mokama kaina stebintų net ir kai kuriuos aukštu pragyvenimo lygiu besididžiuojančius europiečius. Tačiau žingsnelis pagerėjimo link jau yra.

Darbo grupė, vadovaujama administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus, jau kurį laiką sunkiai dirbo, ieškodama būdų, kaip sumažinti rekordines šildymo kainas ne tik prieniečiams, bet ir jiezniečiams bei balbieriškiečiams. Buvo sudėtinga rasti išeitį, nes, pasak grupės pirmininko, buvo gaunami pasiūlymai pratęsti besibaigiančią sutartį, ateityje užkraunant gyventojams dar didesnę mokesčio naštą, spaudimas buvo patiriamas ir per publikacijas spaudoje. Be to, viena iš besiderančiųjų pusių – UAB „Prienų energija“ – nuolat vilkino derybas, sunkiai leidosi įkalbama perleisti Jiezno ir Balbieriškio katilines savivaldybės žinion. Perimti pavyko tik jiezniškiams šilumą teikiančią katilinę, bet balbieriškiečiams dar teks pakentėti, jų miestelį apšildanti katilinė liko dabartiniams šeimininkams. Tačiau galima džiaugtis kitu itin svarbiu derybų rezultatu – pavyko šiek tiek sumažinti šilumos kainą, nors planuota buvo ir daugiau. Manoma, jog modernizavus katilinę Jiezne ir joje ėmus naudoti biokurą, šilumos kainos turėtų dar labiau sumažėti. Tiesa, pasak A. Marcinkevičiaus, nuostabą kelia Balbieriškio miesteliui tiekiamos šilumos kaina, kuri, jo manymu, yra gerokai per didelė naudojant biokurą. Be to, balbieriškiečiai vasarą neturi šilto vandens, o tai irgi yra didelė blogybė, kurią reikia kuo greičiau panaikinti. Šią katilinę savivaldybės žinion tikimasi perimti pavasarį, tuomet ir pagerės padėtis bei paaiškės tikrieji kaštai ir kainos.

Šiais gana džiuginančiais rezultatais darbo grupės veikla dar nesibaigia. Su „Prienų energija“ vyksta tolesnės derybos ne tik dėl šilumos kainų, bet ir dėl delspinigių biudžetiniams įstaigoms skaičiavimo, ko, pasak mero pavaduotojos Loretos Jakinevičienės, neturėtų būti – šios įstaigos delspinigių mokėti neturėtų.

Itin laukiama biokatilinė Prienuose kol kas dar skendi ateities miglose, bet, kaip sakė darbo grupės pirmininkas, jos steigimo darbai vyksta sparčiai.

Nors ne visi darbo grupės nariai dirbo taip efektyviai ir nenuilstamai, kaip kiti, tačiau, A. Marcinkevičiaus manymu, jų pastangų ir savivaldybės Tarybos bei valdžios atstovų dėka pavyko pasiekti gana svarbių pergalių. Taip dirbti bus siekiama ir ateityje.

Taip pat skaitykite