„Pyragų diena” Birštono vaikų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis”

Nuo 2003 metų kiekvieną lapkričio 6 dieną visoje Lietuvoje švenčiama PYRAGŲ DIENA. Ji prasidėjo kaip TV3 ir “Išsipildymo akcijos” iniciatyva, skatinanti prisidėti prie labdaros renginių, aukojant pinigus vargstantiems ir sunkiai sergantiems. Šią dieną žmonės yra skatinami iškepti pyragą ir jo gabalėlius parduoti  kolegoms darbe, draugams, kaimynams už sutartą kainą, o gautus pinigus paaukoti labdaringoms įstaigoms, kurios galės padėti sergančių vaikų ir jų šeimų, vaikų ir jaunimo socializacijos bei mentorystės projektams.

Šiemet lapkričio 6-ąją vyresniosios mokytojos D. Beliauskienės iniciatyva Birštono lopšelis-darželis „Vyturėlis“ pirmą kartą šventė Pyragų dieną ir dalyvavo TV3 „Išsipildymo akcijoje – 2023”. Darželio darbuotojai prikepė nuostabaus skonio pyragų, vaišino vieni kitus, nesiderėdami „pirko” jų gabalėlius, dalinosi receptais, džiaugėsi, kad gali paaukoti mažiesiems ligoniukams.

Šią šeimynišką jaukią atmosferą papildė nuotaikingas, smagus „Kačiukų” grupės vaikučių ir jų mokytojos-metodininkės L. Bagdonaitės bei mokytojos padėjėjos A. Vorobjovos, „Meškučių” grupės mokytojos V. Eidukaitės ir meno vadovės R. Frendzelienės suvaidintas spektaklis „Ropė”. Jo pabaigoje, „išrovę” ropę ir įkėlę ją į traukinį, visi linksmai dainavo „Vežam ropę į namus, tai pyragas bus gardus!!!….”

Visą dieną salės durys buvo atviros skaniems pyragams ir aukoms. Surinktos lėšos buvo pervestos Lietuvos labdaros fondui „Vienybė”, kuris lėšas skiria likimo nuskriaustiems vaikams: perka vaistus, labai reikalingą, gyvybiškai svarbią medicininę įrangą. Šios lėšos panaudojamos operacijoms atlikti.

Darželio mokytojai puoselėja gerumą savo grupių vaikučiuose, skatina empatiją, atjautą silpnesniam, reikalingam pagalbos, aiškina, kaip gera, kai gali padėti kitam, koks gali pasijusti reikalingas ir svarbus.

Kitais metais vėl  planuosime švęsti Pyragų dieną, pakviesime „Gerumo akcijoje“ sudalyvauti ir darželio vaikučių tėvelius. Galbūt ilgainiui tai taps gražia tradicija, juk gerumo niekada nebūna per daug….

„Patys švelniausi augalai prasiskverbia per pačią kiečiausią žemę, per uolų plyšius… Taip ir gerumas, koks pleištas, koks kūjis, koks taifūnas, gali būti palygintas su gero nuoširdaus žmogaus jėga? Niekuo negalima jam pasipriešinti.” Henris Deividas Tor.

Birštono lopšelio-darželio mokytoja-metodininkė L. Bagdonaitė.

Taip pat skaitykite