Pusės amžiaus jubiliejus vainikuotas pasodinto ąžuoliuko stiprybe ir atnaujinto korpuso didybe

sanatorija versme 14

Vilija Čiapaitė

Birštono „Versmės“ sanatorijos puslapyje į akis krentantis sakinys „Jei Jūs norite atgauti jėgas, pailsėti po įtempto darbo, išsivaduoti nuo sveikatos sutrikimų, maloniai kviečiame Jus gydytis ir ilsėtis AB Birštono sanatorijoje „Versmė” visiškai atitinka paslaugas, kurias galima atrasti santorijoje. Aš tegalėčiau pridėti dar vieną sakinuką: „Čia jus priims į savo glėbį puiki specialistų komanda, kuri suteiks jums pačias geriausias ir profesionaliausias paslaugas“.

Tačiau šį kartą noriu pakalbėti ne apie sanatoriją, o apie jos veiklą ir puikią darbuotojų komandą vainikuojančią šventę – 50-metį bei atidaromą naują A korpusą po renovacijos. 

Truputis istorijos

Ne kiekvienas kurortas gali pasigirti tokiais mineralinio vandens ištekliais kaip Birštonas. Dėl to jis gavo reikšmingą vietą kurortinėje sovietinės Lietuvos infrastruktūroje. 1947 m. čia buvo įkurtos dvi sanatorijos (1959 m. gavusios „Tulpės“ ir „Spalio“ pavadinimus, o vėliau, 1975 m., sujungtos į vieną). 

„Versmės“ sanatorija yra, galima sakyti, ryškiausias kurorto plėtros komponentas. Taigi sanatorija įkurta 1975 m. ir priklausė Žemės ūkio darbuotojų poilsio įstaigų respublikiniam susivienijimui.

Beje, 2002 m. spalį Vyriausybė pritarė Lietuvos kurortų plėtros koncepcijai, kurios įgyvendinimo priemonėse buvo numatyta rengti pasiūlymus dėl valstybei nuosavybės teise priklausančių sanatorinių įstaigų ir jų turto, būtino kurorto funkcijoms vykdyti, perdavimo savivaldybėms.  

Birštono savivaldybės taryba kreipėsi į Ministrą Pirmininką su prašymu perduoti Birštono miesto savivaldybei patikėjimo teise valdyti valstybei nuosavybės teise priklausančias akcinės bendrovės Birštono sanatorijos „Versmė“ akcijas. Ir jos buvo perduotos Birštono savivaldybės nuosavybėn..

sanatorija versme 10

Sanatorija „Versmė“ dabar

Gražaus jubiliejaus proga susirinkusius pasitiko atnaujintas A korpusas. Jame yra 200 vietų (130 lovų, skirtų reabilitacinio gydymo pacientams, ir 70 vietų, skirtų komerciniams klientams). Šiuolaikiškai įrengti 24 vienviečiai, 82 dviviečiai bei 4 šeimos kambariai. 

Beje, sanatorijos A, B ir C korpusuose iš viso yra 320 vietų klientams. Reikia pažymėti, jog B ir C korpusuose 120 vietų skirta tik komerciniams klientams. 

Taip pat renovuoti slaugytojų ir gydytojų kabinetai, personalo budėjimo postai, procedūrų ir tvarstomieji kabinetai. Šiuo metu įmonėje dirba 200 darbuotojų, o sanatoriją vidutiniškai per metus aplanko apie 8000 klientų ir, reikia tikėtis, jog po renovacijos jų skaičius didės.

Perkirpta juostelė, įteiktas simbolinis raktas ir buvusių vadovų Aleksandro Gorino, Antano Šato, Antano Danio ir esamos direktorės Rasos Noreikienės pasodintas ąžuoliukas tarsi simbolis žaliuos ir stiprins kolektyve darną bei profesionalumą.

Šventinis koncertas ir sveikintojų gausa

Birštono kultūros centre vyko jubiliejinis renginys.

Visus dalyvius, sanatorijos darbuotojus pasveikino LR žemės ūkio ministras, Seimo narys Andrius Palionis, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vykdančioji direktorė Lina Nosevič, profesorius, Lietuvos reabilitacijos įkūrėjas Aleksandras Kriščiūnas ir dar daug garbių svečių. Tylos minute buvo pagerbti anapilin išėję buvęs sanatorijos „Versmė“ vadovas Petras Sireika ir darbuotojai.

Sveikinimo žodžius jubiliejaus proga tarė buvę sanatorijos vadovai  Aleksandras Gorinas, Antanas Šatas ir Antanas Danys. Beje, „Versmės“ kolektyvą atvyko pasveikinti ir kolegos iš Prienų ligoninės, įvairių Birštono įstaigų. Juk penkiasdešimt metų – tai pusės amžiaus jubiliejus, vainikuotas pasodinto ąžuoliuko stiprybe ir atsinaujinusio korpuso didybe.

Taip pat skaitykite