Profesionali šunų kastracija

1_

Šunų kastracija, arba sterilizacija yra chirurginė procedūra, kuri atliekama ją iš anksto suplanavus nustatytu metu ir atlikus reikiamus tyrimus. Ši paslauga leidžia išvengti daugelio rūpesčių, pagerina augintinio sveikatą ir leidžia jam jaustis geriau. Ji yra nebūtina, tačiau labai praktiška ir reikalinga.

Toliau skaitydami sužinosite, kodėl verta pasirūpinti šunų kastracija/sterilizacija ir kur kreiptis šiuo klausimu.

Kodėl reikia pasirūpinti šunų kastracija?

Šunų kastracija/sterilizacija gali būti atliekama augintiniui esant 6 mėnesių amžiaus. Būtent tuo metu prasideda šunų lytinis gyvenimas, tad norint išvengti neplanuoto nėštumo, geriausia yra kreiptis į veterinarus jau tada. Šunų kastravimas atliekamas ne vien dėl to, kad augintinis negalėtų daugintis ir susilaukti palikuonių. Tiesa, ši kastracijos funkcija yra pagrindinė ir leidžia užtikrinti šunų šeimininkams ramesnį bei patogesnį gyvenimą, nes išvengiama rujos, kiti rūpesčių.  Tuo pačiu kastracija patikimai apsaugo nuo įvairių susirgimų, kaip kad, pavyzdžiui, gimdos uždegimo, prostatos padidėjimo, pieno liaukų navikų ir t.t. Būtent dėl to kastravimas taikomas ir kaip prevencinė priemonė.

Dažniausi mitai apie šunų kastraciją

Kastracijai nereikia ruoštis ir galima ja pasirūpinti beveik bet kada. Netiesa. Prieš atliekant kastraciją ar sterilizaciją, būtina augintinio apžiūra. Apžiūros metu atliekami kraujo tyrimai, įvertinama, ar galima atlikti kastraciją. Procedūrai būtinas pasiruošimas. Naktį prieš ją reikėtų šuns nešerti, prieš pat procedūrą nieko neduoti jam lakti.
Kastracijos metu šuniui skauda. Daugelis žmonių klausia, ar atliekant kastraciją šuo patiria skausmą. Iš tiesų bet kuris veterinaras jus galėtų nuraminti – procedūros metu yra taikoma bendrinė nejautra, pati procedūra praeina lengvai ir greitai, kad jūsų augintinis beveik nieko nepajus.
Kastracija paverčia šunį neįgaliu. Ir galiausiai, vienas iš dažniausių mitų, jog reprodukcijos funkcijų netekimas palieka didelę žalą. Kaip jau supratote, kastracija netgi pagerina sveikatą ir padeda išvengti kai kurių susirgimų.

Šunų kastracijos kaina paprastai siekia nuo 40 Eur ir priklauso nuo konkrečios situacijos. Daugiau apie paslaugų kainas bei procedūros eigą sužinosite kreipdamiesi į specialistus. Metas pasirūpinti šunų kastracija ir sterilizacija bei kitomis sveikam gyvenimui būtiniausiomis paslaugomis! Kreipkitės į patyrusius veterinarus, kurie užtikrins viską, ko reikia gerai augintinio sveikatai.

 

 

Taip pat skaitykite