Prienuose pirmą kartą Lietuvos istorijoje vienu metu surengti keturi šalies pulo čempionatai

Gintautas Danilevičius, Adomas Kubilius

Gruodžio 1-4 dienomis Prienų sporto arenoje karaliauja pulas. Lietuvos pulo federacija, kuri savo veiklą pradėjo 2010 metais, pirmą kartą šalies istorijoje organizavo vienu metu keturis pulo čempionatus.

Pasak federacijos prezidento Tomo Brikmano, toks drąsus tikslas nebūtų įgyvendintas be Prienų rajono savivaldybės vadovybės geranoriškumo. T. Brikmano teigimu, arena erdvi, šilta, puikus apšvietimas. Į Prienus atvyko visi geriausieji pulo žaidėjai.

Vienu metu vyksta keturi čempionatai (pulo 14, pulo 8, pulo 10, pulo 9) trijose grupėse (vyrų, moterų, veteranų).

Varžybos vyksta ant 10 pulo stalų.

Čempionatuose dalyvauja prieniškis Gintautas Danilevičius (veteranų grupė), kuris jau iškovojo bronzos apdovanojimą pulo 14 varžybose. Pakeliui į pusfinalį prieniškis įveikė ir čempionato nugalėtoją, ir sidabro laimėtoją.

Pulo 8 čempionate Gintautas taip pat jau pasiekė pusfinalį.

Pulo 8 varžybose vyrų grupėje dalyvavo ir prieniškis Adomas Kubilius. Tiesa, Adomas laimėjęs pirmojo etapo dvikovą, dvi kitas pralaimėjo ir iš kovos dėl apdovanojimų pasitraukė.

Pulo 14 čempionatą laimėjo Pijus Labutis,kuris finale įveikė Kęstutį Žadeikį. Primename, jog Pijus 2014 metais buvo iškovojęs Pasaulio jaunimo čempionato bronzą, o Kęstutis šiemet Pasaulio jaunimo čempionate Šanchajuje užėmė penktąją vietą.

Moterų grupėje pulo 14 čempionate triumfavo Tatjana Vaitkienė, kuri finale įveikė Agnę Jarušauskaitę.

Veteranų grupėje čempionu tapo Žilvinas Čemnolonskis finale įveikęs Gintarą Šulžicką.