„Prienų taupa“ toliau eis patikrintu keliu

IMGP4840

Kovo 19 d. kredito unijos „Prienų taupa“ nariai pakartotiniame ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime ateinantiems ketveriems metams vadovauti unijai vieningai paliko tą pačią Stebėtojų tarybą (pirmininkė Ona Račkienė), valdybą (pirmininkė Violeta Kirlienė) ir paskolų komitetą (pirmininkė Ona Kascenienė).

IMGP4817Pasak O. Račkienės, unijos stiprybė ta, jog visi joje dirba sau. „Prienų taupa“ 2013 m. baigė pelningai, o pelnas buvo nukreiptas į privalomąjį rezervą.

Valdybos pirmininkė V. Kirlienė naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog „Prienų taupos“ nariai pasitiki savo kredito įstaiga ir net po to, kai buvo nutraukta kelių unijų veikla, nepuolė paniškai atsiiminėti indėlių. Tiesa, 2013 m. indėlių portfelis sumažėjo 773000 litų, ir tai sudarė 4,08 % nuo visos indėlių sumos.

„Paskolų portfelio kokybė gera, rizikos rodiklis dvigubai mažesnis nei visų veikiančių kreditų unijų vidurkis, o specialiųjų atidėjimų dalis net 7 kartus mažesnė nei visų unijų vidurkis“, – vardino unijos veiklos rezultatus Valdybos pirmininkė.

IMGP4823Kredito unija savo veiklą vykdo ne tik Prienuose, bet yra atidariusi kasas Jiezne, Balbieriškyje, Stakliškėse ir Veiveriuose.

Unijos atėjo arčiau žmonių, nes bankai visiškai pasitraukė iš mažų miestelių ir net miestų.

Pasak „Prienų taupa“ valdybos pirmininkės, unija siūlo žmonėms patrauklias mokėjimų už komunalines paslaugas sąlygas, o tie, kurie naudojasi elektroninės bankininkystės paslaugomis, pavedimus atlieka nemokamai.

V. Kirlienė paragino unijos narius aktyviau naudotis mokėjimo kortelėmis. Su kredito unijos kortele išgryninti pinigus galima visuose bankomatuose ir jau „Perlo“ terminaluose.

Internetine bankininkyste naudojasi 573 kredito unijos nariai.

Per 2013 metus unijos narių skaičius padidėjo iki 3292 (3230 – fiziniai asmenys, 62 – juridiniai).

Stebėtojų tarybos pirmininkė O. Račkienė, atsakydama į klausimą apie gan nedidelį metinį unijos pelną, pasakė, jog unijos tikslai ne didinti pelną, o sudaryti geresnes finansines sąlygas unijos narių tikslams įgyvendinti.

Taip pat skaitykite