Prienų socialdemokratų sueigoje – diskusijos apie vienybę

602114_540338462717504_1746522865_n

Lapkričio 8 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre susirinkę rajono socialdemokratai buvo priversti dalyvauti partiečių sueigoje, o ne susirinkime, nes iš gausaus savo nariais skyriaus (303) salėje tesusirinko 94.

Po svečių pristatymo susirinkusiems buvo pranešta, jog susirinkimas negali priimti jokių teisėtų sprendimų, nes nėra kvorumo. Vis tik buvo nutarta ne išsiskirstyti, o pradėti pokalbį apie situaciją skyriuje.

Niekam ne paslaptis, jog situacija Prienų skyriuje gan įtempta. Prieš susirinkimą 13 Prienų skyriaus narių buvo pateikę prašymą LSDP prezidiumui surengti neeilinį rinkiminį susirinkimą. Tiesa, partijos prezidiumas tokiam žingsniui leidimo nedavė ir pasiūlė ieškoti kompromisų.

Antai Angelė Bajorienė įsitikinusi, jog apie priešpriešą skyriuje reikia kalbėti tarp savų, o ne kažkur gatvėje. Esą dabar ne laikas keisti vadovą, nes reikia galvoti ne apie asmeninius, o skyriaus partinius reikalus.

Dažnai kandidatu pakeisti A. Vaicekauską skyriaus pirmininko poste minimas Arūnas Vaidogas patikino, jog tikrai nepretenduoja į pirmininko kėdę, bet teigė, kad pokyčiai skyriuje būtini.

Skyriaus pirmininkas Alvydas Vaicekauskas pripažino, jog situacija skyriuje sudėtinga, o diskusija parodė, kad susitelkimo reikės palaukti. Pasak skyriaus pirmininko, jis yra pasiruošęs sėsti prie bendro stalo, kalbėtis ir ieškoti kompromisų bei stiprinti gausaus skyriaus valdymą. A. Vaicekausko teigimu, būtina stiprinti grupių veiklą, o kartu kurti komitetus pagal veiklos pobūdį (pvz. gamybininkai, švietimiečiai, medikai, žemdirbiai ir t.t.).

Ar gali būti, kad A. Vaidogo pareiškimas dėl nepretendavimo į pirmininko postą atvers kelius skyriaus suvienijimui? Šis klausimas kol kas lieka be atsakymo, tačiau socialdemokratai turi suprasti, jog jų nesutarimais tikrai bandys pasinaudoti politiniai oponentai.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite