Prienų rajono pieno gamintojai sunerimę – kaina už pieną katastrofiškai maža, o Vilnius tyli

IMGP8884Sausio 22 d. Prienų rajono savivaldybės posėdžių salėje susirinkę ūkininkai pieno gamintojai diskutavo apie krizinę situaciją pieno ūkiuose. Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius konstatavo, jog šalies valdžia neištesėjo savo pažadų ir pieno gamintojams atėjo laikas rinktis į visuotinį suvažiavimą.

Pasak M. Butkevičiaus, perdirbėjai visiškai nesiskaito su pieno gamintojais, o Vyriausybė ir ministerija (Žemės ūkio) jiems pataikauja. Iš praeitų metų susitarimų buvo įvykdytas tik vienas pažadas – paankstintos kompensacijos už kvotinį pieną.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Prienų skyriaus pirmininkė Saulena Krūvelienė pateikė informaciją, kurioje aiškiai matoma, jog Lietuvos pieno gamintojams mokama mažiausia kaina ES šalyse.

Pasak M. Butkevičiaus, pieno perdirbėjai nepasirašo ilgalaikių sutarčių, kainas keičia kada panorėję, visada konstatuoja, jog iš Latvijos atveža pigesnio ir geresnės kokybės pieno, o žemės ūkio ministrė postringauja, jog gaunant už pieno kilogramą 40 lietuviškų centų (11,58 euro centų) galima neblogai gyventi.

Vokietijos ūkininkai tvirtina, jog žemiausia riba – 30 euro centų. Štai ir atsakymas.

Susirinkime buvo išsakyta mintys, jog niekas nepasirūpins pieno gamintojais, jei jie patys nebus vieningi. O kol kas taip ir yra. Ir pieno perdirbėjai naudojasi šia situacija.

IMGP8864

Prienų rajono pieno gamintojai pritarė suvažiavimo sušaukimui, kuris turėtų įvykti vasario 24 d. Realiausia vieta – Kėdainių sporto arena.

Vėliau atvykęs į susirinkimą Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis su ūkininkais diskutavo antrojo aukšto fojė, nes posėdžių salėje jau turėjo vykti kitas renginys. J. Vilionis konstatavo, jog susitarti su pieno perdirbėjais nepavyksta ir belieka viena išeitis – boikotuoti vieną iš pieno perdirbimo gamyklų. Pasak asociacijos pirmininko, tiesiog neparduoti pieno.

J. Vilionis taip pat sukritikavo pieno gamintojus, jog jie nėra vieningi ir vis mano, jog gali visas bėdas išspręsti pavieniui.

Deja, tai didžiulė dovana perdirbėjams, nes visada lengviau „įkalbėti“ po vieną, nei visą grupę.

Prienų  rajono pieno gamintojai priėmė rezoliuciją, palaikančią visuotinio suvažiavimo organizavimą.

 

Taip pat skaitykite