Prienų rajono neįgaliųjų draugijos bendruomenė paminėjo Tarptautinę žmonių su negalia dieną

IMG_7621

Kiekvienais metais gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną, kurią 1992 m. paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Ši diena – tai tarsi priminimas visuomenei, kad šalia sveikų gyvena ir specialių poreikių turintys žmonės, kurie nori ir gali save išreikšti, būti naudingi, prasmingai veikti.

Prienų rajono neįgaliųjų draugijos nariai juos vienijančią dieną paminėjo paskutiniąją lapkričio dieną, simboliškai palydėdami rudenį ir pasitikdami žiemą. Renginys vyko Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centre, kur susirinko ne tik gausi neįgaliųjų bendruomenė, bet ir bičiuliai, svečiai iš Lazdijų rajono neįgaliųjų organizacijos.

Šiltą ir jaukų žmonių su negalia dienos paminėjimą pradėjo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Irena Valatkevičienė, pasveikindama neįgaliųjų bendruomenę artėjančios Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga ir palinkėdama džiaugtis gyvenimu, bendryste, branginti dovanojamas susitikimų akimirkas. Pirmininkė dėkojo draugijos nariams už aktyvumą, dalyvavimą ne tik draugijos renginiuose, bet ir projektuose bei įvairiose veiklose.

2

Prienų rajono neįgaliųjų draugijos narių pasveikinti atvyko Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Sandra Mekionienė. Savivaldybės atstovai džiaugėsi, kad neįgaliųjų bendruomenė aktyvi ir susitelkusi, daug bendrauja, kuria, dainuoja, keliauja, rodo gražų pavyzdį sveikiesiems. Visi linkėjo neįgaliųjų bendruomenei ir jos pirmininkei I. Valatkevičienei kuo geriausios kloties, prasmingos veiklos, gražių ateinančių švenčių, stiprybės bei sveikatos ir kvietė naudotis visomis Savivaldybėje teikiamomis paslaugomis, kartu dirbti ir bendradarbiauti.

Neįgaliuosius taip pat sveikino LR Seimo narys Andrius Palionis, Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės atstovas Andrius Grumadas, Darbo partijos Prienų skyriaus pirmininkas Gintautas Sodaitis, seniūnijų seniūnai.

IMG_7727

Nors rūpesčių neįgaliųjų kasdienybėje netrūksta, minėdami Tarptautinę žmonių su negalia dieną susirinkusieji trumpam juos pamiršo ir džiaugėsi bendryste, dalijosi prisiminimais, linkėjo vieni kitiems šiltų, jaukių artėjančių švenčių, dainavo ir šoko. Renginį nuotaikingai ir šmaikščiai vedė rajono neįgaliųjų draugijos narys, Stakliškių skyriaus pirmininkas Mikadas Januškevičius, koncertinę programą dovanojo Pakuonio, Balbieriškio, Stakliškių, Prienų neįgaliųjų draugijos saviveiklininkai bei svečiai iš Lazdijų.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite