Prienų OK „Šilas“ orientacininkai – Lietuvos čempionai

os_cmp_estafetes-2020-8

Povilas Reibutis

Rugsėjo 5–6 dienomis vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatai ilgojoje trasoje ir estafečių rungtyse. Abi dienos buvo sėkmingos Prienų OK „Šilas“ orientacininkams. Ilgosios trasos čempionate elito grupėje nugalėtojo vardą iškovojo Algirdas Bartkevičius, o bronzą – Vytautas Beliūnas. Vyrų varžybų dalyviams teko įveikti 16,5 km su 26 kontroliniais punktais. 

„Ilgoji trasa vyrų elito grupėje – tai 100 minučių darbo su žemėlapiu, daug kovos ir fizinio skausmo. Tinkamai pasiruošti tokioms varžyboms reikia ne vienerių metų darbo. Pergalė ilgojoje trasoje yra išsipildžiusi svajonė ir svarbus karjeros žingsnis į priekį. Trasos pradžioje padariau klaidų, tačiau turėjau planą ir jo laikiausi. Gavęs progą bėgti keliu, išnaudojau šią savo stiprybę“, – sakė šiais metais ir sprinto trasoje Lietuvos čempionato auksą laimėjęs A. Bartkevičius.

Bet tai ne viskas. V35 grupėje šalies čempionu tapo Vytautas Kamarūnas.

Kitą dieną „Šilo“ vardas vėl skambėjo garsiausiai, nes Prienų klubo trijulė Mantas Martinkus, Vytautas Beliūnas ir Algirdas Bartkevičius buvo pirmieji elito grupės estafečių rungtyje. 

os_cmp_ilga-2020-12

Algirdas Bartkevičius per dvi dienas tapo dukart šalies čempionu. Po varžybų pasidalino savo mintimis apie pergalę: „Su Prienų komanda estafečių rungtį laimėjome ir pernai, todėl žinojome, ko reikia, norint pakartoti sėkmę Lietuvos čempionate. Favoritų statusas pridėjo šiek tiek spaudimo, tačiau visi komandos nariai su psichologine įtampa susitvarkė, atlikome savo darbą trasoje ir apgynėme čempionų titulą“.

Klubo „Šilas“ moterų trijulė Deimantė Motiejūnaitė, Indrė Beliūnė ir Akvilė Bartkevičiūtė elito grupėje estafečių rungtyje užėmė šeštąją vietą. 

Rugpjūčio 29 d. OK „Šilas“ orientacininkai dalyvavo Lietuvos čempionato naktinėje trasoje. Prienų klubo orientacininkai pasirodė sėkmingai: Algirdas Bartkevičius buvo trečias, Vytautas Beliūnas – ketvirtas. Kitą dieną vyko klubų taurės varžybos. „Šilo“ vienuoliktukas liko penktas. Taurės varžybose dalyvavo 39 komandos. 

Taip pat skaitykite