Prienų eglutės įžiebimas – visų vienu ritmu plakančių širdžių jėga

IMGP1894

Vilija Čiapaitė

Gruodis, adventinis laikotarpis, daugelį nuteikia šventiškai. Štai Prienuose, centrinėje aikštėje, visus pradžiugino gražuolė eglė. Tik pastatyta ji atrodė stulbinamai graži, o kokia bus, kai ją papuoš – laukė didelė staigmena!

Kalėdų Senio sutiktuvės ir eglutės įžiebimas

Visi stengiamės Kalėdas sutikti šventiškai ir ramiai. Šį kartą mums gamta pašykštėjo sniego, šerkšno, lengvo šaltuko. Lietus ir dargana lindo po apdaru, tačiau laukimo momentas ir žmonių sambūris džiugino. Čia pat palapinėje maltiečiai dalino sriubą, kitur gi buvo maloni staigmena – laiško rašymas Seneliui. Šurmuliavo jaunimas, vaikai, o patys mažiausieji linksmi šypsojosi ant tėvelių pečių.

Linksmos dainos ir – ho ho ho, Kalėdų Senelis atkako! Visų pirmiausiai, į sceną buvo pakviesti meras Alvydas Vaicekauskas ir geradariai, gražuolės eglės buvę šeimininkai, Janina ir Kazimieras Radzevičiai. Jų trisdešimt metų auginta žaliašakė buvo padovanota visiems Prienų krašto žmonėms. Lemiamą laiką iki uždegant žiburėlius visi susirinkusieji skaičiavo ir štai, eglutė nušvito žvaigždėmis. Pasak vieno žmogaus, eglutė nušvito žvaigždutėmis ir atrodė kaip dangaus skliautas. O aš pasidžiaugiau, jog eglutę uždegė vienu ritmu plakančios visų širdys ir noras sutikti šventes tik vedamiems pačių geriausių meilės ir šypsenų fejerverkų.

O aikštėje susirinkusieji gaudė tikrų tikriausius sniego kąsnelius. Tuo pasirūpinta, nes tokia prieššventinė magija – sniegas, kuomet jo mažiausiai buvo tikimasi!

Taip pat skaitykite