Prezidentė D. Grybauskaitė aplankė birštoniečius

Gruodžio 14-ąją Birštono viešosios bibliotekos darbuotojai ir lankytojai sulaukė netikėtos, bet labai malonios viešnios. Į svečius pas skaitytojus atvyko Prezidentė Dalia Grybauskaitė, labai pradžiuginusi mažuosius birštoniečius, su kuriais kartu skaitė knygeles ir klausėsi pasakos, ir suaugusiuosius, nešusius viešniai pačių keptus sausainius, pyragus, užaugintas gėles.

Prezidentei labai patiko moderni, daili ir jauki biblioteka, kurioje erdvės pakanka knygoms, kompiuteriams, gausiems lankytojams ir jiems rengiamiems užsiėmimams. Su viešnia bendravę vyresnieji skaitytojai pasakojo apie savo meilę knygoms, įgytą dvasinę patirtį, negailėjo pagyrimo žodžių bibliotekos direktorei Alinai Jaskūnienei ir kitoms darbuotojoms, labai maloniai aptarnaujančioms kiekvieną, kas įžengia į šį „knygų Vatikaną“, kaip apibūdino biblioteką viena aktyviausių jos lankytojų. Prezidentė prisiminė jai pačiai didžiulį įspūdį padariusį kūrinį – Ernesto Hemingvėjaus pasakojimą „Senis ir jūra“, suteikiantį ryžto ir stiprybės kovoti su sunkumais ir nebijoti atsidurti vienam kovos lauke – tai, Jos Ekscelencijos manymu, turėtų patirti kiekvienas iš mūsų, kad pakovotume ne tik už save pačius, bet ir už artimuosius, savo aplinką. D. Grybauskaitė labai domėjosi biblioterapijos užsiėmimais, vykstančiais bendradarbiaujant sanatorijos „Tulpė“ ir bibliotekos darbuotojams, apie kuriuos ji prisipažino pirmą kartą išgirdusi prieš vykdama į Birštoną. Sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė papasakojo viešniai apie šią itin naudingą sunkiai sergantiems žmonėms terapiją ir pakvietė Prezidentę atvykti į užsiėmimus. Į kitąmet vyksiančią kurhauzo atidarymo šventę Prezidentę pakvietė ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, pasidžiaugusi D. Grybauskaitės, anuometės finansų ministrės, pagalba rengiant viešąją biblioteką buvusios universalinės parduotuvės patalpose.

Didelio Prezidentės dėmesio sulaukė mažieji bibliotekos lankytojai, klubo „Mama, mažylis ir knyga“ nariai, mielai priėmę ją į savo būrelį pavartyti knygelių, pasikalbėti, pasižiūrėti jų pačių suvaidintos pasakos apie ropės rovėjus.  Viešnia atvežė vaikams dovanų naujų knygų, dovanoti jas ji sakė skatinanti ambasadas, verslo atstovus, įmones, o šiai iniciatyvai ją paskatinęs vaikučių iš Šiaulių prašymas padėti įsigyti naujų leidinių. D. Grybauskaitė, kalbėdamasi su mažyliais, skatino juos kuo daugiau skaityti ir pamėgti knygų pasaulį, kuris jiems atversiąs kelius tapti net ir prezidentais. Svarbiausia, neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi tapusi knyga, pasak jos, leidžia kiekvienam įgyti vis daugiau išminties ir patirties, augti ir tobulėti, todėl bibliotekos ir jose esantys turtai turi būti reikalingi visiems – ir vaikams, ir suaugusiems.

Apžiūrėjusi bibliotekos skyrius, parodas, pasikalbėjusi su ją šiltai priėmusiais birštoniečiais, Prezidentė išvyko, palinkėjusi visiems smagių švenčių ir geros kloties ateinančiais metais.

Taip pat skaitykite