PRANEŠIMAS SPAUDAI: Vasario 15 d. – svarbi diena mokesčių kalendoriuje

VMI

 

2016 m. vasario 10 d., Alytus. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. pasikeitė kai kurių mokesčių deklaravimo ir mokėjimo terminai. Informaciją iki kada reikia deklaruoti ir sumokėti konkrečius mokesčius įmonės ir gyventojai gali rasti VMI internetinėje svetainėje, adresu http://www.vmi.lt/cms/mokesciu-kalendorius.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. siekiant taupyti mokesčių mokėtojų lėšas ir laiką, daugumos mokesčių mokėjimui ir deklaravimui nustatyta vienos datos taisyklė – iki atitinkamo mėnesio 15 dienos. VMI primena, kad iki vasario 15 d. svarbu deklaruoti ir sumokėti Nekilnojamojo turto, aplinkos teršimo mokesčius, taip pat mokesčius už valstybinius gamtos išteklius (naudingąsias iškasenas, vandenį ir statybinį gruntą), medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą ir angliavandenilių išteklių mokesčius. VMI atkreipia dėmesį, kad pasikeitė akcizų mokėjimo tvarka: akcizais apmokestinamų prekių sandėlių savininkai ir registruoti gavėjai, kuriems atsirado prievolė mokėti avansinę akcizų sumą, tai turi padaryti iki vasario 15 d.

„Mokesčių mokėtojai yra sąžiningi ir pareigingi, dažniausiai patys ieško reikalingos informacijos VMI internetinėje svetainėje, todėl joje skelbiamas mokesčių mokėjimo kalendorius, kuris padės įmonėms ir gyventojams greitai susirasti konkretų terminą, reikalingas deklaracijų formas“, – teigia VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, akcentuodama, kad mokestinės teisės aktų gausybėje nepasimesti padės ir VMI naujienų prenumerata. Prisijungus prie elektroninių paslaugų srities Mano VMI, galima pasirinkti pageidaujamas prenumeratos temas ir aktualias naujienas gauti el. paštu, taip pat galima užsisakyti elektroninius priminimus apie artėjantį deklaracijos pateikimo arba mokesčio sumokėjimo terminą.

VMI primena, kad visą aktualią informaciją VMI administruojamų mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti savarankiškai adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Taip pat skaitykite