Praeities šiandienoje beieškant…

IMGP4633

Rugpjūčio viduryje mūsų rajone lankėsi Olandijos piliečiai Dora ir Arnold Boom. Ši šeima daug metų domisi Lietuvos žydų kultūriniu paveldu ir surinktą medžiagą talpina svetainėje http://www.jewishgen.org

Jų dėka gimė puslapiai apie Rozalimo, Pakruojo, Šeduvos ir kitų Lietuvos prieškario žydiškų miestelių (štetlų) gyvenimą.

Prieš karą Balbieriškyje gyveno gausi žydų bendruomenė. Lydimi Balbieriškio pagrindinės mokyklos Tolerancijos centro vadovo V. R. Sidaravičiaus svečiai dvi dienas fotografavo, filmavo, rinko informaciją apie žydų pėdsakus Balbieriškio istorijoje, lankėsi mokyklos muziejuje, miestelio Kultūros ir laisvalaikio centre, žydų žudymo vietose Prienuose ir Marijampolėje.

Dora ir Arnold buvo maloniai nustebinti, kaip Balbieriškyje saugomas čia gyvenusių žydų tautybės žmonių atminimas ir pažadėjo, kad svetainėje http://www.jewishgen.org netrukus pasirodys nauja medžiaga apie Balbieriškį, čia gyvenusius žydus, Tolerancijos centro veiklą.

Ateinančiais metais Dora ir Arnold pažadėjo atvykti dar kartą ir tęsti jau pradėtą darbą, padėti sutvarkyti apleistas žydų kapines.

Balbieriškio pagrindinės mokyklos Tolerancijos centro informacija

Taip pat skaitykite