Poilsiautojai ir grybautojai – gerbia įstatymus, atliekų tvarkytojai – nelabai

aplinkos-apsauga-70691956

Liepos mėnesį aplinkosaugininkai vykdė akciją „Poilsiauk atsakingai“ – stebėjo poilsiautojus, ar tvarkingai statomi automobiliai prie ežerų, upių bei kitų paviršinių vandens telkinių. Prasidėjus grybų ir uogų sezonui taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas aplinkos taršai atliekomis ir automobilių parkavimui ant miško paklotės. Džiugu, kad patikrinus kontroliuojamoje teritorijoje esančias poilsiavietes pažeidimų nenustatyta. Poilsiautojai automobilius stato toliau nuo vandens telkinių, o ir poilsiavietes palieka tvarkingas. Patikrinimų metu atliekomis užterštų poilsiaviečių nerasta. Atlikus patikrinimus miškuose, taip pat galima pasidžiaugti, kad dauguma grybautojų ir uogautojų lankydamiesi miške laikosi LR Lankymosi miške taisyklių – automobilius stato ne ant miško paklotės, o tik ant kelio dangos arba specialiai tam įrengtose aikštelėse. Patikrinimų metu buvo surašytas vienas administracinių nusižengimų protokolas už automobilio statymą ant miško paklotės.

Poilsiautojams, žvejams ir kitiems vandens telkinių ir miško lankytojams primename, kad vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose draudžiama įrengti poilsiavietes (išskyrus paplūdimius), statyti autotransporto priemones, kūrenti laužus. Informuojame, kad vadovaujantis LR ANK kodekso 611  straipsniu automobilių, pastatytų pakrantės apsaugos juostose arba ant miško paklotės savininkams, kai pažeidimas užfiksuotas ne jų akivaizdoje, administracinis teisės nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu surašomas ir siunčiamas paštu.

Vykdydami valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę, Alytaus RAAD Prienų agentūros pareigūnai liepos mėnesį dar surašė 4 administracinių nusižengimų protokolus.

Liepos mėnesį, atliekant neplaninius patikrinimus privačiose poilsiavietėse, vienoje iš jų nustatytas netinkamas nuotekų tvarkymas. Poilsiavietės savininkui taikyta atsakomybė už nuotekų išleidimą į aplinką viršijant nustatytus normatyvus. Toks pažeidimas užtraukia baudą piliečiams nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 170 iki 1170 eurų.

Liepą atliekant įmonių planinius patikrinimus buvo surašyti 3 administracinių nusižengimų protokolai įmonių atsakingiems asmenims arba jų vadovams. Įmonių atstovai bausti už netinkamą gamybos atliekų tvarkymą bei saugojimą, taip pat už atliekų susidarymo apskaitos netvarkymą bei ataskaitų nepateikimą.

Raginame gyventojus nebūti abejingais ir esant įtarimams, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Prienų aplinkos apsaugos agentūrą  tel. (8-319) 61732 (darbo valandomis) arba tel. 112 (ne darbo metu).

 

Prienų aplinkos apsaugos agentūros informacija

 

Taip pat skaitykite