Permainos Jiezno mieste ir seniūnijoje akivaizdžios, bet problemų netrūksta

IMG_3740

Vacys Staknys

Gegužės 11 d. Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre vyko Jiezno seniūnijos ataskaitinis susirinkimas už 2022 m., į kurį susirinko ne tik seniūnijos gyventojai, meras Alvydas Vaicekauskas su komanda, bet ir įvairioms frakcijoms priklausantys Tarybos nariai.

IMG_3729

Prieš susirinkimą rajono valdžia susitiko su Jiezno seniūnijos seniūnaičiais. Meras pristatė savo komandą: vicemerę Jūratę Zailskienę, savivaldybės administracijos direktorę Jūratę Mickevičienę, patarėją Viktoriją Ignatavičienę.

Seniūnaičiai domėjosi galimybėmis geriau tvarkyti kelius. Ypač svarbus buvo klausimas dėl daugiabučių namų renovacijos. Seniūnaičiai nori gauti daugiau informacijos prieš parašų rinkimą. Meras A. Vaicekauskas pažadėjo, jog šis klausimas bus išspręstas.

Iškilo klausimas dėl 100 metrų gatvės atkarpos asfaltavimo, nes kita dalis gatvės išasfaltuota. Konkretaus atsakymo nebuvo gauta, bet, tikėtina, problema bus išspręsta. Seniūnas Algis Bartusevičius pristatė idėją dėl pėsčiųjų tako link naujųjų kapinių.

Po pokalbio su seniūnaičiais visi perėjo į kultūros ir laisvalaikio centro salę, kur jau buvo susirinkę jiezniečiai ir seniūnijos gyventojai.

Seniūnas Algis Bartusevičius perskaitė ataskaitą, iš kurios galima daryti išvadą, jog Jieznas pastaruoju metu pagerino savo įvaizdį. Stabilizavosi gyventojų skaičius. Deja, bet demografijos dinamika nedžiugina. 2022 m. gimė tik 11 vaikų, o mirė 87 seniūnijos gyventojai. 2022 m. buvo rekordiniai kompensacijomis už šildymą.

Statistika rodo, kad iš 155,231 km kelių asfalto danga padengti tik apie 16 km. Seniūnas daug dėmesio skyrė seniūnaičių ir bendruomenių veiklai, kuri įgauna pagreitį. Seniūnijoje vyksta nemažai tradicinių renginių.

Po seniūno ataskaitos pasisakė ir Tarybos nariai. Daugumos jų pasisakymai buvo bendro pobūdžio, o Tarybos narys Arūnas Vaidogas kvietė rajono valdžią prieš sprendžiant gatvės asfaltavimo klausimą įsitikinti, ar atlikti visi žemės darbai, pakloti vandentiekio ir nuotekų tinklai, ir tik tai atlikus imtis asfalto dangos. Iš kitos pusės, A. Vaidogas tvirtino, jog, jei žmogus turi nuotekų valymo įrenginį arba talpą nuotekoms rinkti, tai niekas negali priversti jungtis prie centralizuotų tinklų.

Tiesa, bendrovės „Prienų vandenys“ direktorius Rimantas Ignatavičius pastebėjo, jog iš nuotekų surinkimo talpų nuotekos turi būti reguliariai šalinamos, o nuotekų valymo įrenginiai tinkamai eksploatuojami. Kitu atveju galima sulaukti aplinkosaugininkų vizito.

Visgi, seniūnijos gyventojai teigiamai įvertino valdžios pastangas investuoti į Jiezno infrastruktūrą. Susirinkimas baigėsi nuotaikingu koncertu.

Taip pat skaitykite