Pavasario pranašas – linksmoji Kaziuko mugė

kvitrina.com

Jiezno gimnazijoje pavasario pradžią ir vėl paskelbė smagi ir linksma Kaziuko mugė. Tradicinis mokyklos renginys labai laukiamas mokinių ir jų tėvelių, be abejo, ir mokytojų. Ruošiasi jam visi, gamindami smulkmenėles pardavimui, kepdami, siūdami, nerdami, lankstydami iš popieriaus grožybes turgeliui. Pasak mokytojos Ramutės Bubnienės, Kaziuko mugė Jiezne rengiama jau gal 18 metų, tad ji jau tapo sena ir tvirta tradicija.

Kovo 4-ąją nuo pat ryto gimnazijoje ėmė virti darbai. Pirmosiose pamokose vaikai mokėsi įvairių amatų: lipdymo iš molio, pynimo iš popieriaus „vytelių“, kiaušinių marginimo, blynų kepimo ir kt. O netrukus koridoriuje ėmė rikiuotis prekybininkų staleliai. Ant jų gausiausia buvo visokių gardėsių: keksiukų, pyragų, sausainėlių, žagarėlių, blynų, net ir džiovintų obuolių „karoliai“. Prekiavo vaikai ir savo sukurtais papuošalėliais, nėriniais, popieriaus darbeliais, buvo ir medžio drožinių. Į mugę prekiauti atvyko ir Jiezno žmonių su negalia sąjungos atstovės, kurios siūlė nuostabaus grožio veltos vilnos darbelius, mezginius ir nėrinius. Pasigėrėjimo vertos ir išmoningai pasiūtos prijuostės, kurioms panaudoti vyriški marškiniai. O daug privalgiusieji ir labai susirūpinę dėl svorio traukė į kabinetą „Arbatinę“, kuriame su senovinėmis svarstyklėmis laukė skulptorius Gvidas Švenčionis. Jei nuotaiką sugadindavo jo pranešti skaičiai, čia pat akį traukė odos ir kitų medžiagų karoliai, apyrankės, kiti aksesuarai. Niekas geriau nepataiso nuotaikos nei įsigyti dailūs papuošalai.

Greitai išnyko prekės, papilnėjo pirkėjų krepšeliai, tad šurmulingoji renginio dalis baigėsi, bet šventė – dar ne. Netrukus visi buvo pakviesti į salę, kur buvo padėkota sumaniesiems prekybininkams ir amatininkams, o paskui pralinksmino mažieji muzikantai, groję dūdelėmis, ir šokėjėliai, sukę smagius ratelius. Na, o kasmetė Kaziuko mugė be etnografinio ansamblio „Jieznelė“ pasirodymo tiesiog neįmanoma – jų melodijos, dainos ir šokis pakerėjo ir jaunus, ir vyresnius.

Pavasarį pradėjusi mugės linksmybėmis gimnazijos bendruomenė su tokia pat gera nuotaika žengs ir visus metus.

Taip pat skaitykite